תה לעומת קפה להמסת שומן בטן

הקלוריות שאתה מקבל מהמזון שאתם אוכלים והמשקאות שאתם שותים תורמים לעלייה במשקל אם אתם צורכים יותר קלוריות ממה שאתם צריכים. לא תה ולא קפה יהיה להמיס שומן בבטן, זה אחד מיתוסים תזונה רבים שיכולים לשבש את תוכנית הרזיה שלך. אבל שתי המשקאות האלה יכולים לתרום דיאטה מופחת קלוריות, כדי לעזור לך לרדת במשקל ושומן בבטן, כאשר אתה שותה אותם ללא תוספת סוכר, חלב או שמנת.

קלוריות

יש סיבה לשומן בבטן, ועלייה במשקל באופן כללי: יותר מדי קלוריות נצרכו ולא מספיק מהם הוצא, או “נשרף”, בתפוקת האנרגיה. אין לחלוט קסם יכול להגביר את חילוף החומרים שלך או לשרוף שומן בגוף. הקליניקה של Mayo מסבירה כי קצב חילוף החומרים הבסיסי שלכם, או BMR – כמה קלוריות אתם שורפים כאשר הגוף שלכם נמצא במנוחה – הוא גורם אחד השולט על כמות הקלוריות הכוללת שאתם שורפים. אתה גם לשרוף מספר קטן של קלוריות דרך תהליך שנקרא thermogenesis, האנרגיה הגוף שלך משתמש כדי לעבד מזון. שאר קלוריות עודף שאתם אוכלים אתה צריך לשרוף באמצעות פעילות גופנית כדי למנוע עלייה במשקל. “קלוריות נוזלי” אתה מקבל תה, קפה ומשקאות אחרים יכולים להוסיף עד אם המשקאות שלך מכילים תוספת סוכר או שומן.

תֵה

מנה אחת של 8 גרם של תה מבושל ללא סוכר מכיל רק 2 קלוריות. הוסף 2 כפית. של סוכר מגורען לתה שלך, עם זאת, ואתה מקבל תוספת של 32 קלוריות. כמה מותגים של תה ממותק, בבקבוקים יש 140 קלוריות, רק 10 פחות מ 12 גרם של קולה רגילה. “מתוק” סוגים שונים של תה יכול להקנות עד 210 קלוריות לכל בקבוק.

קָפֶה

כוס אחת של קפה רגיל, מבושל, מכילה רק 2 קלוריות. מוסיפים 1 כף. של סוכר מגורען ואת המשקה שלך עכשיו יש 51 קלוריות. כמות זהה של חצי וחצי מוסיף 20 קלוריות, בעוד חלב רזה מוסיף רק 5. אז, אפשר לשמור על הקפה שלך נמוך קאל אם אתה הולך בקלות על הסוכר creamer. מצד שני, מנה של 20 גרם של כמה משקאות קפה גורמה, עשה עם חלב שלם ומנת קצפת, יכול לתת לך עד 700 קלוריות, כמעט כולם מ הוסיף סוכר ושומן.

שומן בטן

תה וקפה לא ממותקים הם משקאות דלי קלוריות, לא מתוקים. כל מה שאתה באמת צריך לשתות עבור הרזיה, אם כי, הוא מים פשוטים, הספר הרווארד הספר לבריאות הציבור אומר. מציאת דרכים לקצץ קלוריות – גם אלה שאתה מקבל ממשקאות – הוא חיוני כדי לרדת במשקל, כולל שומן בטן. המועצה האמריקאית לתרגיל אומרת שהדרך הטובה ביותר לשרוף שומן בבטן היא לשים שעה של פעילות גופנית מתונה עד נמרצת בכל יום, ולשתף פעולה זו פעמיים בשבוע עם אימון כוחי לשבוע, כדי לבנות מסת שריר רזה.