שמן שקדים אלרגיה

שמן שקדים מתוק עשוי משקדים, על פי Drugs.com. כמו אגוז עץ, שקדים הם אלרגן משותף, על פי מאיו קליניק. תגובות אלרגיות לאגוזי עץ כגון שקדים ומוצרים העשויים מהם, כמו שמן שקדים מתוק, הן בין התופעות האלרגיות המסוכנות ביותר אם הן חמורות, על פי אתר האלרגיה. ראו רופא או התקשרו לשירותי החירום המקומיים מיד אם אתם חווים תסמינים כמו פריחה, כוורות, נפיחות או קשיים בנשימה לאחר שימוש בשמן שקדים מתוק או במוצרים המכילים אותו.

הִיסטוֹרִיָה

שמן שקדים מתוק מיוצר על ידי לחיצה על שקדים, על פי Drugs.com. שקדים גדלים על עצי שקדים, אשר נמצאים באותה משפחה כמו עצי דובדבן, אפרסק ושזיף. שני שקדים מתוקים ושקדים מרים מגיעים מאותם עצי שקדים. שלא כמו שקדים מתוקים, שקדים מרים מכילים אמיגדלין, שנלקחה משקדים והשתמשה בטיפול בסרטן כבר בשנת 1845, על פי Drugs.com. שקדים מתוקים ושמן שקדים מתוק הם מרכיבי מזון פופולריים, ושמן שקדים מתוק ניתן למצוא גם בקוסמטיקה, על פי מאיו קליניק.

תסמינים

הסימפטומים של אלרגיה שמן שקדים משתנים אך עשויים להיות חמורים, על פי אתר אלרגיה. התגובות החמורות ביותר כוללות נפיחות של הסינוסים, הפה והגרון מיד עם מגע עם שמן שקדים מתוק או מוצרים המכילים אותו. אלו סוגים של תגובות אלרגיות לעתים קרובות לנתק את הנשימה ו יגרום למוות אם לא מטופלים באופן מיידי. תסמינים אחרים של אלרגיה שמן שקדים מתוקים כוללים כאבי בטן, הקאות ושלשולים, על פי אתר אלרגיה.

יַחַס

מאחר שתגובה אלרגית לשמן שקדים מתוק יכולה להיות מאיימת על החיים, הידיעה כיצד לתת טיפול מיידי ולקבל עזרה רפואית היא חיונית לאלו עם אלרגיות חמורות של שמן שקדים, על פי אתר האלרגיה. אם יש לך אלרגיה קשה שמן שקדים אלרגיה, לדבר עם הרופא שלך על נושאת מינון חירום של אפינפרין איתך בכל עת. אפינפרין בדרך כלל מגיע כמו זריקה נלקח כדי למנוע תגובה אלרגית לעצור את הנשימה או פעימות הלב שלך, על פי אתר אלרגיה. גם אם אתה לוקח אפינפרין, עם זאת, אתה עדיין צריך להתקשר לשירותי חירום להיראות על ידי רופא בהקדם האפשרי.

מְנִיעָה

הימנעות ממגע עם שמן שקדים מתוק ומוצרים אחרים המכילים שקדים ואגוזי עץ היא הדרך הטובה ביותר למנוע תגובה אלרגית, על פי מאיו קליניק. קרא תוויות מזון בקפידה כדי לקבוע אם מזונות מכילים שמן שקדים מתוק, שקדים או אגוזי עץ אחרים. כאשר אתה יוצא לאכול, ודא ההזמנה שלך אינו מכיל שקדים או שמן שקדים. לבסוף, אם אתה לא בטוח אם מוצר שאתה רוצה לקנות מכיל שמן שקדים מתוק, פנה ליצרן, מי יהיה את המידע, על פי Mayo Clinic.

הכנה

אם יש לך אלרגיה שמן שקדים מתוק, יש תוכנית במקום במקרה בטעות לבוא במגע עם שקדים או שמן שקדים, על פי Mayo Clinic. ודא שאתה ובני משפחתך יודעים כיצד להשתמש באפינפרין חירום וכיצד לזהות את הסימפטומים של התגובה האלרגית שלך. כמו כן, לבצע תוכנית משבר, כולל מספרי הטלפון של שירותי החירום המקומיים שלך, אלרגיסט או רופא המשפחה שלך ואת בתי החולים המקומיים, על פי אתר אלרגיה. אם הילד שלך יש שמן שקדים מתוק או אלרגיה חמורה אחרת, לתת עותקים של תוכנית זו למורים שלו או לבית הספר, כמו גם לשמור עותק בבית. לבסוף, Mayo Clinic ממליצה ללבוש צמיד התראה רפואי או תג כי יידע חירום חירום ספקי על האלרגיה שלך.