שחיה עם קטטר

שחייה יכולה להיות אימון קרדיווסקולרי מעולה ותוספת חשובה למשטר האימון שלכם. כמה מצבים רפואיים מחייבים את השימוש של קטטר השתן לניקוז שלפוחית ​​השתן וזה יכול להציג אתגרים ייחודיים במים. שחייה עם קטטר אפשרי כל עוד אתה נוקט אמצעי זהירות מסוימים לפני הכניסה לבריכה, לדון בתהליך עם הרופא שלך, כמו גם היא עשויה לקבל ייעוץ ספציפי למצב שלך.

שני סוגים של קטטרים בדרכי השתן

ישנם שני מקומות עבור קטטר השתן. קטטר suprapubic ממוקם בדיוק מעל עצם הערווה ואת צינורות גישה שלפוחית ​​השתן ישירות דרך חתך כירורגי בעור ובשרירים. בינתיים, אתר אטלס של אגני הירכיים מסביר, קטטר שפכתי עובר דרך השופכה אל שלפוחית ​​השתן, אין חתך כירורגי בסוג זה של קטטר.

מכסת הקטטר

השיקול העיקרי עם שני הקטטרים הוא להבטיח כי השתן לא זורם בחזרה לתוך שלפוחית ​​השתן. זה יכול לגרום חיידקים לזרום לתוך שלפוחית ​​השתן, יצירת הזדמנות לזיהום. הן צנתרים suprapubic ו ourethral להשתמש באותה צינורות ו איסוף המערכת כדי לאסוף שתן, זה נקרא קטטר פולי. לפני שחייה, להבטיח את הבלון קטטר מנופח כראוי לנתק את השקית ניקוז. תקע זמין כי מתאים סוף הצינור אשר יפסיק ניקוז.

אבטחת הצינור

לאחר צנתר הוא מכור, זה יכול להיות תחוב לתוך מכנסיים קצרים של גבר או בגד ים של אישה. סוף הצינור הבולט מן הגוף הוא 6 עד 8 אינץ ‘ארוך צריך להיות מסתיר בקלות. צינורות לא לגרום לאובדן ניידות במים, אולם במקרה של קטטר השופכה, תנועה של השחייה שלך יכול לגרום לגירוי כלשהו בכניסה לשופכה.

שיקולים מיוחדים

במקרה של catheter suprapubic, חיוני כי האתר כירורגית מוחלטת לחלוטין לפני נטילת אמבט האמבט או שחייה. התייעץ עם המנתח שהציב את הקטטר לפני שתנסה את הפעילות.