עמילן & ירידה במשקל

עמילן, סוכר וסיבים הם הפחמימות העיקריות במזון. לכל הפחמימות יש ארבע קלוריות לגרם של מזון, בעוד שלשומנים יש תשע קלוריות לגרם, אך רוב התזונאים ומומחי הבריאות רואים בעמילן ובסיבים בחירות טובות יותר לתוכנית לירידה במשקל, משום שהם ממלאים יותר ממזון וסוכר “קשה לגוף” להפוך לשומן “, על פי” התוכנית של ד”ר דין אורניש להפיכת מחלת לב “. עם זאת, כמה מומחים דיאטה בולטים יש דעה מתנגדת על עמילנים.

הַגדָרָה

עמילן הוא סוג של סוכר. “יסודות לבריאות ואיכות חיים” מגדיר עמילן כ”שרשרת מורכבת של מולקולות גלוקוז “. פחמימות כי הם ידועים כמו סוכרים מורכבים אחד או שניים מולקולות הסוכר כי הם קשורים יחד והם ידועים כמו פחמימות פשוטות. עמילן וסיבים ידועים כמו פחמימות מורכבות כי הם מכילים “מאות אלפים” של מולקולות סוכר, על פי “Pritikin התוכנית החדשה”. עמילן הוא לעיכול, סיבים לא.

מקורות

עמילן נמצא במזונות מבוססי צמחים כגון שעועית, לחם, דגני בוקר, פירות, פסטה, אורז וירקות. רוב המאכלים האלה הם בחירה מצוינת אם אתה רוצה לרדת במשקל כי הם כמעט נמוך בכולסטרול תזונתיים שומן רווי, בעוד מזונות עתירי סוכר כגון עוגה לעתים קרובות יש הרבה כולסטרול תזונתי שומן רווי. בנוסף, פחות קלוריות מעמילנים מאשר שומנים תזונתיים מאוחסנים כשומן גופני, משום שיותר קלוריות נדרשות לעכל ולטפח עמילנים, כתבה אורניש.

השוואה

עמילן הוא גם בחירה טובה יותר מזון אם אתה רוצה לרדת במשקל מאשר סוכרים פשוטים ושומן כי זה מספק לך את הדלק כדי לממש מספיק כדי לרדת במשקל. סוכרים פשוטים נכנסים לדם מהר מאוד. הגוף שלך מגיב למהירות הסוכר על ידי שחרור אינסולין שמסיר כל כך הרבה סוכר מהדם שלך, כי עכשיו יש לך רמת סוכר נמוכה “מסוכנת” דם שגורמת עייפות ומופעים גרועים, על פי “לשחות, אופניים, לרוץ.” עמילנים, לעומת זאת, “לטפטף” לתוך הדם שלך ולשפר את הביצועים שלך.

עצת מומחה

אכילת פחמימות מורכבות יותר ומזונות שומניים פחות חשובה משום שאנשים שאוכלים דיאטה דלת פחמימות, דלת שומן “סובלים פחות ממחלות לב וסרטן”, על פי “יסודות”. מחלקת החקלאות של ארה”ב ממליצה לקבל 55% מהקלוריות שלך מפחמימות, 29% משומן ו -18% מחלבון, אך גם מדווחים שאתם צריכים לאכול פחות סוכר. ה- USDA ממליץ לאכול יותר מזונות עמילניים, כולל ירקות ירוקים כהים, פירות, קטניות, ירקות כתומים ודגנים מלאים.

מַחֲלוֹקֶת

התזונאים הנכבדים דיאן אורניש ורוברט פריטיקין וספר “Essentials”, ספר לימוד בקולג ‘, מדגישים כי מזונות עתירי עמילן כגון תפוחי אדמה הם דל שומן אלא אם כן הם מבושלים עם כמויות גדולות של שומן או שמן כמו צ’ יפס לעתים קרובות. Ornish מאשים את התבלינים שאנשים לשים על מזון עמילני על האמונה כי עמילן גורם לשומן הגוף. עם זאת, חסידי דיאטות דלת פחמימות, כמו ד”ר רוברט אטקינס המנוח, כתב כי מזונות עשירים רבים, כולל תפוחי אדמה ופסטה, גורמים לשומן על ידי הגדלת רמות הסוכר בדם במהירות.