ספירולינה ויוד

Spirulina הוא סוג של אצות כחולות ירוקות זמין נרחב בחנויות מזון בריאות כתוסף תזונתי. עם מינרלים עשיר תוכן, spirulina הוא גבוה בסידן, ברזל, מגנזיום, אשלגן ואבץ. הוא מכיל רמות משתנות של יוד גם. יצרנים מסוימים בשוק spirulina לתמיכה בלוטת התריס בשל התוכן יוד שלה. אם אתה שוקל לקחת spirulina במיוחד כדי להפיק תועלת התוכן יוד שלה, יש כמה בעיות בטיחות לך לשקול.

יוד ותפקוד בלוטת התריס

הגוף שלך זקוק ליוד בכמויות קטנות כדי לתפקד כראוי. זה משמש מרכיב חיוני של הורמונים בלוטת התריס. קצבת התזונה המומלצת היא 150 מיקרוגרם ליום למבוגרים. דיאטה אמריקאית טיפוסית מספקת מספיק יוד, יותר מדי יכול להיות בעל השפעה שלילית על תפקוד בלוטת התריס. תכולת היוד של האצות משתנה במידה רבה, אך היא עשויה להכיל יותר מ -4,500 מיקרוגרם, על פי מכון לינוס פאולינג.

הסיכונים עולים על ההטבות

עודף יוד קשורה לסרטן בלוטת התריס ו hyperthyroidism, אשר כאשר בלוטת התריס מייצרת יותר מדי הורמון. יתר על כן, כמה מוצרים spirulina יכול להיות מזוהם עם חומרים רעילים, על פי אוניברסיטת ניו יורק Langone מרכז רפואי. הסוכנות להגנת הצרכן בגרמניה נקטה בשנת 2001 כדי להזהיר את הצרכנים שלה לגבי הסיכונים הבריאותיים של תוספי אצות המכילים יוד. מינהל המזון והתרופות האמריקני עדיין לא שקל.