סימפטומים של היצרות בעמוד השדרה של החזה

היצרות עמוד השדרה גורמת כאשר התעלה הגרמית שדרכה קורסי חוט השדרה הופכת צרה ודוחסת את חוט השדרה. למרות היצרות בעמוד השדרה בדרך כלל מתרחשת באזור הצוואר והגב התחתון, זה כרוך נדיר את עמוד השדרה החזי בגב העליון והאמצע. על פי מאמר שפורסם ב – 1987 בעיתון “Journal of Neurosurgery”, היצרות עמוד השדרה בבית החזה נראית בדרך כלל רק אצל אנשים הסובלים ממחלות בסיסיות הגורמות לצמיחת עצם לא תקינה.

כְּאֵב

הכאב הוא אחד הסימפטומים הנפוצים ביותר של היצרות בבית החזה. עבור חלק מהאנשים, כאב זה מתואר כרגש בוער בירכיים או בעגלים, מאמר משנת 1987 בעיתון “Journal of Neurosurgery”. במקרים אחרים, הכאב של היצרות החזה מתואר כאבי עמום בגב התחתון. הכאב מן היצרות בעמוד השדרה החזי עלול להחמיר עם התנועה. תכונה אחת של היצרות עמוד השדרה של החזה היא שכל כאב בגב לא יקרין את הרגליים, מה שמסייע להבדיל את המצב מ Sciatica. במקום זאת, הכאב יהיה בדרך כלל להכליל לאזור אחד.

שינויים סנסציה

אנשים עם היצרות בעמוד השדרה של החזה עשויים גם לשנות את התחושה, במיוחד בגוף התחתון. בעיות סנסציה מוגבלות לעתים קרובות לאזורים שסופקו על ידי אזור מסוים של חוט השדרה, המכונה dermatome. ככל החלק העליון של עמוד השדרה החזי מושפע על ידי היצרות בעמוד השדרה, גבוה יותר באזור של התחושה פחתה. לדוגמה, היצרות באזורים העליונים של עמוד השדרה החזי יכולה לגרום לבעיות בתחושה סביב החזה העליון והאזור סביב להבי הכתף. מצד שני, פציעות ליד החלק התחתון של עמוד השדרה החזי יכול לגרום לבעיות בתחושה סביב החלקים התחתונים של הגב והבטן. תחושה של סיכות וחטים עשויה להיות מורגשת גם בשתי הרגליים התחתונות.

בעיות שריר

חולשת שרירים נפוצה בהיצרות עמוד השדרה של החזה, במיוחד ברגליים. יש אנשים עם בעיה זו יכול להיות בעיות הליכה ושמירה על שיווי המשקל שלהם בזמן שעמד. שרירי הרגליים יכולים גם להיות נוקשים ונוקשים בצורה יוצאת דופן.

שינויים ואבחונים

יש אנשים עם היצרות עמוד השדרה החזה למצוא ישיבה או ליישר את הגב העליון עוזר להקל על הסימפטומים שלהם. רפלקסים גידים עמוקים – אשר נבדקים על ידי מכה על הברך ואזורים אחרים של הגוף עם פטיש רפלקס – עשוי גם להיות מוגברת או פחתה. מחקרי הדמיה, כגון MRI, יכולים לסייע בזיהוי הגורם והחומרה של היצרות בעמוד השדרה. אם אתה מודאג ייתכן שאתה חווה סימפטומים של היצרות השדרה בבית החזה, לקבוע פגישה עם הרופא שלך כדי לקבוע את הסיבה ואת הטיפול המתאים הסימפטומים שלך.