סוכרוז, דקסטרוז ומלטודקסטרין

סוכרוז, דקסטרוז ומלטודקסטרין הם מרכיבים נפוצים במזון ארוז ומוכן. Sucrose הוא סוכר השולחן, דקסטרוז הוא שם אחר של סוכר, גלוקוז נפוץ. Maltodextrin עשוי עמילן ושומר על תכונות כימיות רבות של עמילן. כל השלושה הם פחמימות המשפיעות על התאים בדרכים דומות ומשמשים אותם דברים על ידי הגוף.

סוכרוז הוא דיסכריד, פחמימות העשויות משתי יחידות סוכר קטנות יותר הקרוי מונוסכרידים, מסבירים ד”ר. Reginald Garrett ו Charles Grisham בספרו “ביוכימיה”. מונוככרידים ספציפיים כי הקשר כימית ליצירת סוכרוז הם פרוקטוז, או סוכר פירות, גלוקוז, אחת המולקולות הנפוצות ביותר – ואת הפחמימות הנפוצה ביותר – נמצא בטבע.

דקסטרוז הוא שם נוסף לגלוקוז, גם הוא סוכר. זה לא טעם מתוק כמו סוכרוז כי סוכרוז מכיל גם פרוקטוז, אשר נקשר הרבה יותר חזק קולטן המתיקות של הפה האנושי מאשר גלוקוז עושה. ללא קשר למתיקות, הן דקסטרוז והן סוכרוז מכילים ארבעה קלוריות לגרם. Dextrose הוא מרכיב פופולרי במזונות ארוזים רבים כי זה יכול להיות עשוי עמילן, בעוד סוכרוז חייב להיות מופק מן צמחים עשירים סוכרוז, כגון קנה סוכר.

מלטודקסטרין, כמו דקסטרוז, מגיע מעמילן. זה פוליסכריד, עשוי יחידות monosaccharide רבים, כולם גלוקוז. למלטודקסטרין אין נוסחה כימית ספציפית: מולקולות של חומר זה יכולות להכיל 2 עד 20 יחידות גלוקוז. לא מתוק כמו גלוקוז, maltodextrin הוא מתוק יותר מאשר עמילן כי מולקולות קטנות יותר של maltodextrin יכול לקשור את קולטן המתיקות, אם כי המולטוקולות מלטודקסטרין גדול לא יכול. הוא משמש מזונות להקנות הן מרקם עמילני טעם מתוק מעט. כמו סוכרים אחרים, maltodextrin מכיל ארבעה קלוריות לגרם.

התאים שלך להשתמש סוכרוז, דקסטרוז maltodextrin בדרכים זהות, אם כי אתה לוקח אותם מן העיכול בצורה אחרת. Dextrose אינו דורש עיכול, אבל אנזימים נחוצים כדי לעזור לך לשבור סוכרוז maltodextrin לתוך יחידות monosaccharide שלהם, אשר לאחר מכן ניתן לספוג. לאחר התאים, monosaccharides מכל אלה מקורות לספק אנרגיה מיידית. לחלופין, התאים שלך יכולים להפוך אותם למולקולות אחסון, כגון גליקוגן או שומן, לשימוש בתקופות של צום.

סוכרוז

דקסטרוז

מלטודקסטרין

שיקולים