סויה שמן דאגות בריאות

מוצרי סויה נתמכים באופן נרחב כמו להיות בטוח ובריא, אבל ייתכן שיש כמה downsides למקור זה מזון. לא כל הבעיות האלה מתייחסות שמן סויה, עם זאת. סויה נחשב שמן בישול בריא משום שהוא אינו מכיל שומן טראנס. אם אינך בטוח מוצרי סויה מתאימים לך, להתייעץ עם הרופא שלך.

סויה הם ילידי דרום מזרח אסיה, היו מזון עיקרי במשך 5,000 שנים, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. כיום, יותר ממחצית התוצרת סויה מגיע מארצות הברית. סויה הם מקור מוצק חלבון מרכיב נפוץ במזונות צמחוניים כגון טופו. סויה לבוא בפורמטים רבים, כגון גלם או קלוי. שעועית ניתן להשתמש כדי להפוך חלב סויה או מוצרי גלידה. נוסחאות התינוק סויה הם גישה אחת להאכיל תינוקות עם אלרגיה לחלב. הצורה הגולמית של השעועית מציגה יותר סיכונים בריאותיים מאשר השמן המעובד.

השמן הנוזלי מן הסויה הוא 61 אחוז בלתי-רווי ו -24 אחוזים שומן חד-בלתי-רווי, על פי המעבדה הלאומית לחקר סויה. זה אומר שזה לא להגדיל את הכולסטרול הרע בדם או להגדיל את הסיכון למחלות לב. שמן סויה הוא מקור עשיר של חומצות שומן חיוניות המסייעות לווסת את לחץ הדם והתפשטות התא. שמן סויה זמין הן בפורמט נוזלי מוצק.

שמן סויה מימן מייצב אותו ומאפשר לו להתעבות בצורה מוצקה. זהו שמן אחד המצוי במוצרי מרגרינה. לאחר שמן מתקשה, זה יכול להציג כמה סיכונים בריאותיים. הידרוגנציה מפחיתה את כמות השומנים רב בלתי רוויים ומוסיפה שומנים טרנס לנוסחה. שומני טראנס קשורים במחלות לב ובצטברות פלאק בעורקים. התהליך ליצירת שמן סויה מוצק מפחית את הערך התזונתי של הצמח.

סויה יכולה להכיל חומרים מזינים. משמעות הדבר היא שהם מפריעים ליכולת הגוף לספוג חומרים מזינים ממזונות. עיבוד הצמח לשמן עשוי להפחית חלק מאפקט זה, אך לא יבטל אותו לחלוטין. שעועית הגולמי הוא גם נוגדי קרישה, מה שאומר שזה יקטין קרישת הדם. ישנם יתרונות הקשורים אכילת כל מוצר סויה. לדוגמה, זה עשוי להפחית את הסיכון לסרטן השד. סויה הוא אלרגן נפוץ. אם יש לך אלרגיה סויה חמורה, ייתכן או לא יכול להיות תגובה עם השמן. אם מעולם לא היה שמן סויה רגישים סויה, זה יהיה הכי טוב כדי למנוע את זה.

סויה

שמן סויה

שמן סויה מוקשה

שיקולים