משקאות קלים עם אשלגן ציטראט

מזונות מעובדים ומשקאות מכילים לעתים קרובות חומרים שאינם מזינים המוסיפים לשיפור המוצרים בדרך כלשהי, בין אם מדובר בטעם, צביעה או שימור. אשלגן ציטראט הוא תוסף שנמצא משקאות קלים כמו גם סוכריות וגלידות. מינהל המזון והתרופות האמריקני נחשב ל- GRAS – מוכר בדרך כלל כבטוח – ב- 1977.

רקע על אשלגן ציטרט

אשלגן ציטראט הוא תרופות מרשם המפחית את חומציות השתן כדי למנוע אבנים בכליות. זה משמש גם כתוסף ב משקאות מוגזים כמו סוכן אגירה כדי להפחית ולאזן את הטארט טעם. אשלגן ציטראט עשוי אשלגן מינרלי ואת החומר ציטראט, שהוא מלח חמוץ. המאפיין החמצמץ של ציטראט מסייע להסוות את הטעם החומצי של הסודה ולספק טעם טעים יותר ומאוזן.

אילו משקאות מכילים את זה

משקאות קלים מוגזים בעלי טעם הדרים טרט עשויים להכיל אשלגן ציטראט, על פי רות וינטר, מחברת “מילון הצרכן של תוספי מזון”. לימון, סיד, מנדרינה, אשכולית, מנדרינה, תפוזים וקלמנטין הם דוגמאות לטעמים של משקה קל, שעשויים להכיל ציטרט אשלגן. בגלל תחליפי סוכר לעתים קרובות יש טעם פחות מושך, משקאות דיאטה שכותרתו ללא סוכר, ללא קשר לטעם, עשוי להכיל אשלגן ציטראט גם כן. בדוק את רשימת המרכיבים אם אתה רוצה לדעת אם משקה קל מכיל את התוסף.

סיכון אבנים בכליות

מדענים שחקרו את ההשפעות של צריכת משקאות קלים המכילים אשלגן ציטראט על הסיכון אבן כליה פירסמו את הממצאים שלהם בגיליון מרץ 2009 של Journal of Endourology. החוקרים בדקו משקאות מוגזים שונים עבור הסיכון להתפתחות אבן כליה אצל מבוגרים בריאים. על פי התוצאות, ירידה בחומצת השתן נראתה אצל המשתתפים ששתו את הסודה המכילה ציטראט אשלגן. רמות גבוהות של חומצה שתן יכולה לגרום לגאוט. החוקרים לא מצאו שום סיכון לכליה – או תועלת – משתיית משקאות קלים המכילים אשלגן-ציטראט.

תופעות לוואי

אשלגן ציטראט עלול לגרום gastrointestinal נסער אצל אלה שיש להם רגישות אליו. הסימפטומים כוללים בחילות, אי נוחות בבטן ושרפרפים רופפים. הימנעו משתיית משקאות המכילים את התוסף אם אתם חווים תופעות לוואי עקב רגישות. בגלל זה הוא מקור אשלגן, זה לא מתאים טוב לדיאטה נמוכה אשלגן אתה צריך לעקוב אם יש לך מחלת כליות.