מה קורה אם אתה לא משתמש sunscreen בעת שימוש retin-a?

Retin-A הוא אחד מהמותגים של tretinoin, סוג של רטינואיד זמין רק על ידי מרשם, בניגוד רטינולים דומים אך עדינים, מעל לדלפק. Retin-A ו רטינואידים אחרים מגובים על ידי 25 שנים של מחקר הוכח כדי לשפר את בעיות העור, כולל אקנה ובעיות הקשורות להזדקנות נזק השמש, כגון קמטים ושינויי צבע. מאז Retin-A פועלת כדי לבטל את הנזק שנגרם על ידי השמש, זה הגיוני כי רופאי העור ממליצים להגן על העור מטופלים עם רטינואידים מהשמש כדי לסייע בשמירה על התוצאות, כמו גם מניעת תופעות לא רצויות.

יעילות

רטינואידים, כמו גם רטינולים, אינם פעילים, כלומר חשיפה לאור שמש ישיר הופכת אותם ליעילים פחות. מסיבה זו, הם בדרך כלל prescribed לשמש בלילה, ממש לפני השינה. UVA, או קרני גלים ארוכים שנמצאו בשמש והקרן הראשית המשמשת בדוכני שיזוף, לשבור את המרכיב הפעיל ביותר ואת מסוגלים לחדור זכוכית. גלי השמש UVB של השמש גם מבזה tretinoin, כמו כל אור נראה. אם Retin-A שלך הוא פחות יעיל, לא תקבל את מלוא היתרונות של טיפול זה יעיל מאוד עשוי להיות נוטה להפסיק להשתמש בו. מאז רטינואידים העבודה הטובה ביותר על פני תקופה ארוכה של זמן, אתה צריך ללבוש קרם הגנה ומצפים לעור טוב יותר.

רְגִישׁוּת

כי Retin-A מסייע להחליף עור מבוגר עם תאים חדשים, טרי, העור שטופלו עם קרם זה נוטה יותר כוויות שמש, במיוחד בשבועות הראשונים של השימוש. Retin-A לא צריך להיות מוחל על העור כי הוא כוויות שמש או windburned, כך תאבד זמן טיפול יקר, מחכה עד שהעור שלך בריא מספיק כדי להפעיל מחדש את משטר טיפוח העור שלך אם אתה חווה צריבה. כמה מחקרים בבעלי חיים הראו כי tretinoin גרמו לגידולים בעור להתפתח מהר יותר כאשר האזור המטופל נחשף לאור UV מן השמש או שמש.

מחלת הסרטן

חשיפה של העור לא מוגן לקרינת UV מוגזמת לא רק נותן לך כוויות שמש, אבל יכול לגרום לשינויים בתאי העור המוביל סרטן העור. Sunburns עשוי גם להגדיל את הסיכויים לפתח מלנומה, הצורה הרצינית ביותר של סרטן העור, מאוחר יותר בחיים. בגלל שימוש ב- Retin-A מעמיד אותך בסיכון גבוה יותר לכוויות שמש, אתה גם מסתכן לפתח סרטן עור שאינו מלנומה, כגון קרצינומה של תאי בסיס וגידולי קרצינומה של תאי קשקש, אשר מתפתחים באופן הנפוץ ביותר באזורים שנחשפו לשמש, כגון: את הפנים ואת האוזניים.

קרם הגנה

כדי לשמור על בטיחות ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר מ Retin-A, ללבוש sunscreen מדי יום עם SPF של 15 ומעלה אשר מגן עליך משני UVA ו UVB קרניים עם תוויות באמצעות ניסויים כמו ספקטרום רחב, ספקטרום רב, תחמוצת אבץ ו UVA / הגנת UVB. אם אתם מתכננים יום בחוץ, להשתמש במים עמיד, רחב היקף ספקטרום sunscreen עם SPF של 30 ומעלה. החל כמות נדיבה של sunscreen 30 דקות לפני היציאה להחיל מחדש כל שעתיים והזעה מוגזמת או שחייה. ראה את הרופא מדי שנה לבחינה מקצועית העור.