מה עדיף לתת לי התחת הקטן & הירכיים: ריצה או מדרגות?

ריצה ומדרגות טיפוס הן שיטות יעילות עבור גוון וחיזוק הגוף התחתון. כאשר מחליטים אילו פעילויות לבצע כדי להשיג את המטרה של התכווצות התחת שלך ואת הירכיים, חשוב לזכור כי לא ניתן לזהות להפחית שומן – כלומר, אתה לא יכול לבחור אילו חלקים של הגוף שלך יחוו אובדן שומן. אתה נטייה לסוג גוף מסוים עם הנטייה לשאת שומן פחות או יותר על חלקים ספציפיים של הגוף שלך. עם זאת, ניתן ליזום אובדן שומן באמצעות פעילות אירובית. ניתן גם לפסל חלקי גוף ספציפיים עם אימון כוח ותרגילי גוון. ריצה ומדרגות טיפוס כל הצעה מעלות שונות של שריפת קלוריות קיבולת היתרונות פיסול הגוף. החלפה בין סוגים שונים של פעילות גופנית מציעה את ההזדמנות להשגת מטרות הכושר שלך תוך מזעור הסיכון לפציעות.

סוגי גוף

קיימים שלושה סוגים של סיווג גוף המבוססים על נטייתו של אדם לשאת משקל ושומן בגוף. Ectomorphs הם בדרך כלל גבוהים, רזה יש קושי לעלות במשקל. Mesomorphs יש בונה אתלטי, שומן מופץ באופן שווה את הנטייה לשריר בקלות. אנדומורפים יש צורות מעוגלות ולהשיג שריר במהירות אבל בדרך כלל יש קושי לאבד משקל. סוג נוסף של סיווג גוף מתאר את התפלגות השומן בגוף כצורת אגסים או צורות תפוחים. צורת אגס מתארת ​​גוף הנושא יותר שומן סביב הירך, הירכיים והחתך לעומת צורת תפוח, שנושאת יותר שומן סביב קו המותניים. צורת הגוף נקבעת על ידי גורמים תורשתיים מבנה העצם, כמו גם בחירת אורח חיים.

קלוריות שריפת קיבולת

משך הזמן ואת רמת האינטנסיביות שלך לשחק תפקידים חשובים בקביעת כמה קלוריות נשרפים תוך כדי ריצה או מדרגות טיפוס. 150 ק”ג. אדם שורף כ 450 קלוריות ב 30 דקות ריצה של שמונה דקות קילומטר. אותו אדם שורף כ -300 קלוריות במשך 30 דקות של טיפוס במדרגות. נסה לרוץ במדרגות לשרוף סביב 426 קלוריות בתוך 30 דקות.

פיסול גוף

ריצה בעיקר מסתמך על שרירי הארבע ואת שרירי האסטרינג, השרירים gluteal ואת השוקיים. ריצה מרחוק היא פעילות אירובית ולכן לא בדרך כלל לבנות גודל על הרגליים. ריצה ומהירות עבודה הכרוכה בחשמל ובנפץ נוטים יותר לבנות את גודל הרגליים, במיוחד את הירכיים. מדרגות טיפוס משתמשת בשרירים אותם אך דורשת תרומה נוספת משרירי הגלוטל או מהישבן. אותו הדבר ניתן לומר על ריצה גבעות או מדרונות. בגלל אופי התנועה, את התחת נקרא לפעולה יותר מאשר כאשר אתה הולך או פועל על משטח שטוח.

מגוון

מגוון הוא ההימור הטוב ביותר עבור השגת מטרות הכושר שלך. אם ניקח בחשבון את תפקידים סוג הגוף, פעילות אירובית הגוף פיסול לשחק בקביעת הצורה שלך, חשוב לשלב מגוון לתוך האימונים שלך. כדי להשיג גוף תחתון רזה יותר, עליך לשלב עבודה קרדיווסקולארית עם פיסול הגוף. ריצה המדרגות מטפסים מועילים עבור שניהם. מגוון הוא גם מועיל במניעת overuse פציעות, אשר יכול להתרחש לאחר יותר מדי של אותה פעילות.