מה הן הדרכים לשפר את איכות החיים?

איכות החיים היא ביטוי המשמש להגדרת תחושת הרווחה של אנשים. זה משהו שאנשים שואפים לקבל, בעוד שזה לא קל לכמת, אתה יודע מתי יש לך את איכות החיים שגורם לך להרגיש טוב. ספורט יכול לתרום תרומה משמעותית לאיכות החיים שלך, ומחקרים אקדמיים רבים מראים שזה יכול להשפיע על הבריאות הגופנית והנפשית, החיים החברתיים והזדמנויות החיים.

החברה המערבית פונה למספר סוגיות בריאותיות המשפיעות על איכות החיים. אלה בעיקר מחלות לב וכלי דם, השמנת יתר וסוכרת. מחלקת הבריאות ושירותי האנוש בארה”ב קובעת כי פעילות גופנית ממלאת תפקיד חשוב במניעתן. סוכרת מסוג II קשורה עם אורח חיים בלתי פעיל והשמנת יתר מובילה מגוון של בעיות בריאותיות, כולל סיכון מוגבר לשבץ. מחקר שנערך בשנת 2001 על ידי I. ת’ון ו- A.S. פורברג גם מראה כי קיים קשר אפשרי בין חוסר פעילות גופנית לבין סרטן המעי הגס.

מחקר של המרכזים לבקרת מחלות מדגים את ההשפעה האפקטיבית של ספורט ופעילות גופנית על איך אתה מרגיש לגבי חיי היום יום שלך. תוצאות המחקר מבוססות על ההמלצה המומלצת של 30 דקות של פעילות גופנית מתונה מדי יום במהלך רוב ימי השבוע, או 20 דקות של תרגיל אינטנסיבי לפחות שלושה ימים בשבוע. מחקר של 175,850 מבוגרים גילה כי אם אתה לממש לפי ההנחיות המומלצות, יהיו לך כמה ימים רבים כאשר אתה מרגיש בריא פיזית ונפשית לעומת אדם שאינו לממש.

ספורט הוא על כל כך הרבה יותר מאשר רק מקבל פעילות גופנית, זה הזדמנות לפגוש אנשים. הבדידות מפחית את איכות החיים והמחקר הבריטי על הקשר בין אינטראקציה חברתית לבריאות מעיד על כך שאנשים עם רשתות חברתיות טובות מאושרים ובריאים יותר, חיים זמן רב יותר והם בסיכון נמוך יותר למחלות לב. התועלת החברתית של ספורט יש גם קשר חזק עם היתרונות שלה לבריאות הנפש. ספורט נחשב יש השפעה על דיכאון, חרדה, מצב רוח והערכה עצמית. בקהילות שבהן יש מחלוקות פוליטיות, גזעיות או דתיות, הספורט יכול להביא אנשים יחד ויש להם השפעה מייצבת חברתית.

ספורט יכול לשפר את איכות החיים של כל מי שעומד בפני אתגרים פיזיים. מחקר של ספורטאים עם שיתוק מוחין גילה כי רוב הספורטאים מאמינים ספורט יש השפעה חזקה על איכות החיים, כמו גם חיי משפחה, חיי חברה ובריאות גופנית. ספורט יכול להיות בעל השפעה זהה על אנשים מחלים התקפי לב ושבץ או שיש להם מצבים בריאותיים כרוניים שיוצרים תחושה של עייפות מתמדת. זה גם יכול לשפר את חייהם של אנשים מול אתגרים של ההזדקנות, לשמור אותם צעירים בלב. זה יכול לעזור לספורטאים לחזור מפציעה.

אפקט המימוש

מרגיש טוב יותר בתוך עצמך

פגוש את השכנים

שיפור החיים