מה אתה יכול להשתמש Racer תפוחי אדמה עבור?

את הגאות ואת זרימת האופנה חל על בישול כל כמו הרבה בגדים. לאחר פריטים אופנתיים, כולל סירים פונדו הביתה עמוק fryers, להעשיר באופן קבוע את החנויות של חסכון האומה, ואת הגאדג ‘ט במטבח בשנה שעברה הוא לעתים קרובות בלתי נתפס השנה של צייד מוסך למכירה. גאדג ‘ט אחד המטבח נשאר שימושי הוא Racer תפוחי אדמה, פריט נפוץ לפני כמה עשורים.

על רייסרים תפוחי אדמה

רייס תפוחי אדמה הוא פשוט חתיכת ציוד. הוא מורכב סליל גלילי רדודה עם חורים מחורר קטן מוגדר לתוך ידית. יד שנייה, המחוברת הראשונה על ידי ציר, יש בוכנה המקביל. כדי להשתמש את הקערה, למלא את הסל עם תפוחי אדמה חם, מבושל טרי וללחוץ את הידיות יחד. הבוכנה מאלצת את תפוחי האדמה מבעד לחורים, ויוצרת גדילי תפוחי אדמה ארוכים שנראים כמו תלולית אורז לממציא לפני זמן רב, ומכאן השם.

תפוחי אדמה מבושלים

תפוחי אדמה מבושלים מבושלים מעניקים להם קלות וקלות של מרקם שקשה להשיג בכל דרך אחרת. מאשינג עובד היטב, אבל אפילו הטבחים החרוצים ביותר להשאיר מאחורי גושים וסדרים בתפוחי אדמה. מעבדי מזון ומערבלי עמדה יכולים להכין את תפוחי האדמה במהירות, אבל יש להם את הרגל המצער לתת להם מרקם דבק. כלי המטבח היחיד הנותן תוצאה דומה הוא טחנת מזון, אשר משתמש כננת ומשוט לכפות את תפוחי האדמה דרך צלחת מתכת מחורר.

באמצעות תפוחי אדמה מבושלים

השתמש רוטב תפוחי אדמה שלך בפעם הבאה שאתה עושה מחית תפוחי אדמה. הקצף משאיר את תפוחי האדמה אור רך כי זה מאפשר קיטור להתאדות ולהפוך אותם מייבש. מערבבים בחמאה ובחלב, מלח ופלפל ומערבבים את תפוחי האדמה עד שהם מגיעים יחד. אם מוסיפים ביצה מכות לתפוחי האדמה שלכם, אתם מכינים תפוחי אדמה “דוכסית”, שאפשר לצרף לצורות אטרקטיביות ואופים עד להזהבה. תפוחי אדמה מבושלים הם אידיאליים להכנת ניוקי או כופתאות תפוחי אדמה דומים.

שימושים אחרים

ריסר שלך יכול לשמש עבור הרבה דברים אחרים מאשר תפוחי אדמה. השתמש בו כדי אורז בטטה או דלעת בפעם הבאה שאתה עושה עוגה. אם תפוחי האדמה שלך הם סיביים, חלקים מחוספס יישאר ריסר. סקווש אפוי ניתן להעביר דרך ריסר לפני חמאה אותו ולהביא אותו לשולחן. אתה יכול להאיץ את רוטב העגבניות שלך על ידי לחיצה על עגבניות seeded דרך ricer, וכבונוס, העור נשאר מאחור. לעשות תפוח בקלות על ידי לחיצה על תפוחים אפויים דרך racer תפוחי אדמה, אשר מסיר את העור, גבעולים וזרעים.