מהו המרכיב העיקרי ב- HCG?

ראשי תיבות של HCG מייצג גונדוטרופין כוריוני אנושי, גופים של הורמון נשים בדרך כלל לייצר כדי לתמוך בפיתוח של ביציות השחלות כדי לעורר את שחרורו של הביצית במהלך הביוץ. כתרופה מרשם, HCG מסייע לטיפול בעקרות, מגרה ביוץ, מגביר את הזרע לספור אצל גברים והוא משמש לטיפול באשכים undescended ב נערים צעירים. HCG משמש גם למאבק בהשמנת יתר, אך טיפול זה שנוי במחלוקת.

הִיסטוֹרִיָה

בשנת 1927 פיתחו שני מדעני מחקר, סלמר אסהיים וברנהרד זונדק את מבחן A-Z. בדיקה זו זיהתה את נוכחות HCG בשתן, על ידי הזרקת שתן של אישה לתוך עכבר או עכבר לא בוגר. אם האישה היתה בהריון, HCG בשתן גרם החיה בשלה להיכנס לחום. השתן מאישה לא בהריון כלל HCG, ואת החיה לא היתה תגובה. במהלך תקופה זו, מדענים גילו כי HCG הופק על ידי גידולים באשכים גם כן. בשנת 1958, הורמונים גונדוטרופין נלקחו מתוך בלוטות יותרת המוח האנושי, ועל ידי 1972, מדענים היו בודדים ולומדים המבנה שלה. הידע המוגבר שלהם על HCG הוביל בסופו של דבר לבדיקות הריון מודרניות, כמו גם מכשירי סקר לחולים עם גידולי HCG-secreting.

מִבְנֶה

HCG מורכבת משתי יחידות משנה שונות: יחידת אלפא ומקטע ביתא. שתי יחידות המשנה נעשות בנפרד, אבל באותו אופן, בתא. שלושה הורמוני יותרת המוח – הורמון luteinizing או LH, הורמון מגרה זקיק או FSH ו בלוטת התריס הורמון הורמון או TSH – דומים מאוד HCG במבנה. יחידות אלפא שלהם כמעט זהים זה לזה. יחידות הביטא שלהם נבדלות ומדווחות על פעילותן החיסונית והביולוגית הייחודית.

מִנהָל

תוספי HCG ניתנים דרך הפה, או כזריקה מתחת לעור או לתוך שריר. הזרקות ניתנות בדרך כלל על ידי רופא או אחות מאומן במיוחד בניהול זריקות. אוראלי HCG מגיע כמו נוזל sublingual שיתקיים תחת הלשון שלך במשך פרק זמן מסוים, או כמו כדור. בגלל דרישות נוספות עבור מזרקים, זריקות HCG הם בדרך כלל יקר יותר מאשר צורות נוזלי או גלולה.

תופעות לוואי

תופעות לוואי של תוספת HCG עשויות לכלול כאבי ראש קשים, אי שקט או נרגנות, נפיחות קלה או עלייה במשקל, דיכאון, רגישות בשדיים ונפיחות, קרישי דם, כאב, חום, אדמומיות, קהות או עקצוצים בזרועות או ברגליים, בלבול וסחרחורת קיצונית . אם HCG הוזרק, גירוי או זיהום באתר ההזרקה יכול להתרחש גם. HCG הוא בקטגוריה הריון של מזון ותרופות מזון X. למרות שזה יכול לעזור לנשים להיכנס להריון, נשים שכבר בהריון לא צריך להשתמש HCG כפי שהוא יכול לגרום למומים מולדים. בגלל HCG מגרה שחרור של הביצה מן השחלה, משתמשים HCG גם בסיכון מוגבר לתינוקות מרובים. אמנם נדיר, אצל כמה נשים, תוספת HCG יכול לגרום לתסמונת גירוי יתר בשחלות או OHSS. הסימפטומים של OHSS כוללים נפיחות של הידיים או הרגליים, כאבי בטן ונפיחות, קוצר נשימה, עלייה במשקל, שלשולים, בחילה או הקאות, והשתנה פחות מהרגיל. אם אתם נמצאים ב- HCG, התקשרו לרופא מיד אם אתם חווים כל אחד מהתסמינים האלה, מכיוון שהם עלולים לסכן את החיים. HCG עלול גם לגרום לגיל ההתבגרות המוקדמת אצל נערים צעירים, אשר יפורטו על ידי קול מעמיק יותר, צמיחת שיער הערווה, הגדילה אקנה והזעה מוגברת.

אַזהָרָה

HCG לא אמור לשמש אם אתה כבר חווה גיל ההתבגרות המוקדמת, או שיש לך סרטן הקשור להורמון, כגון השד, השחלות, הרחם, הערמונית, hypothalamus או סרטן בלוטת יותרת המוח. תנאים אלה עשויים להחריף על ידי תוספת HCG. אם יש לך הפרעת בלוטת התריס או בלוטת יותרת הכליה, קיבה בשחלות, דימום ברחם לא מאובחנת, מחלת לב, מחלת כליות, אפילפסיה, מיגרנות או אסטמה, יש לבדוק בקפידה את השימוש ב- HCG.