מדוע מנוחה ופעילות גופנית חשובה לילדים?

מנוחה ופעילות גופנית הן משחקות תפקידים מכריעים בבריאותם וברווחתם של ילדים. כמויות נאות של מנוחה חיוניים לבריאות פיזית ורגשית. הלמידה והזיכרון נמצאים במיטבם בקרב ילדים משכילים היטב, משפרים הישגים אקדמיים. פעילות גופנית חשובה לא פחות, משחקת תפקיד חיוני בבריאות ובריאות פיזית על ידי קידום כוח שרירים ועצמות, שליטה במשקל הגוף והפחתת הסיכון למחלות מסוימות ומצבים בריאותיים.

למה התרגיל חשוב

כושר גופני חיוני לבריאות בקרב אנשים בכל הגילאים. ילדים הפעילים פיזית יהיה חזק יותר שרירים ועצמות, והם נוטים פחות להיות עודף משקל מאשר ילדים שיש להם אורח חיים בלתי פעיל יותר. ילדים אשר מקבלים שפע של פעילות גופנית מפחיתים את הסיכון לפתח מספר מחלות שהפכו שכיחות יותר בקרב ילדים בשנים האחרונות, כגון רמות כולסטרול גבוהות, לחץ דם גבוה וסוכרת.

כושר גופני לילדים

ילדים בגיל בית הספר צריכים לפחות שעה אחת של פעילות גופנית מתונה עד נמרצת מדי יום, וכן מספר תקופות של פעילות גופנית של 15 דקות או יותר במהלך היום, על פי האיגוד הלאומי לספורט ולחינוך גופני. כמו כן ממליצה NASPE כי תקופות ממושכות של חוסר פעילות, המוגדרות כשעתיים או יותר, יתייאשו לילדים, במיוחד בשעות היום. ה- CDC ממליץ על תרגיל אירובי לפצות את רוב הפעילויות היומיומיות של 60 דקות ביום. זה יכול להיות תרגיל אירובי מתון, כגון הליכה מהירה, או פעילות אירובית נמרצת, כגון ריצה. פעילות אירובית נמרצת צריכה להיכלל לפחות שלושה ימים בשבוע. פעילויות חיזוק שרירים, כגון שכיבות סמיכה או התעמלות, צריכות להיכלל בתוכנית הכושר של הילד לפחות שלושה ימים בשבוע, כמו גם פעילויות לחיזוק עצם, כגון קפיצה בחבל או ריצה.

למה לנוח

מנוחה חשובה לצמיחה, לפיתוח ובריאות כתזונה ופעילות גופנית. קבלת שינה נינוחה מספיק חיוני פונקציות רבות בגוף, כגון צמיחה, ריפוי ובריאות המערכת החיסונית. שינה היא חיונית לתפקוד המוח, כמו גם, המשפיעה על ערנות, יכולת למידה, זיכרון, מצב רוח והתנהגות. KidsHealth מסביר כי מעט מדי לישון יכול להוביל לירידה בתשומת הלב, ירידה בזיכרון לטווח קצר, ביצועים עקביים, זמן תגובה מאוחרת, בעיות התנהגות ומזג רע, כמו גם בעיות כמו ADHD גרוע.

דרישות שינה לילדים

בעוד כל הילדים הם שונים, מה שהופך את זה בלתי אפשרי לתת מספר מסוים של שעות שינה כי הוא אופטימלי עבור כל ילד בקבוצת גיל מסוימת, נקבעו הנחיות משוערות המבוססות על זמן שינה ממוצע. תינוקות דורשים בין 13 ל -16 שעות שינה, פעוטות זקוקים ל -12 עד 13 שעות, ילדים בין 5 ל -11 שנים דורשים 10 עד 11 שעות, וילדים בגילאי 12 עד 16 זקוקים ל-9-10 שעות שינה, בהתאם אל מערכת הבריאות של אוניברסיטת מישיגן.