למעלה ירקות עם סלניום

סלניום הוא מרכיב קורט כי הוא חיוני לבריאות שלך כמויות קטנות. סלניום נדרש לתפקוד של אנזימים מסוימים הנקראים סלנופרוטאינים, המתפקדים כנוגדי חמצון, הרגולטורים ההורמונליים והרגולטורים של סינתזת החלבון. ללא צריכת נאותה של סלניום טופס הדיאטה שלך, הגוף שלך לא יכול להפוך את החלבונים האלה. מחסור בסלניום עלול לגרום קרדיומיופתיה, סוג של מחלת לב, אוסטיאוארתריטיס. סלניום נמצא בעיקר בשר, פירות ים, דגנים ואגוזים. ירקות רבים מכילים כמויות קטנות של סלניום.

צריכת סלניום

צריכת הסלניום המומלצת היא 20 עד 40 מיקרוגרם לילדים ו- 55 מיקרוגרם עבור בני נוער ומבוגרים ליום. צריכת כמויות גדולות של סלניום יכול להיות רעיל, עם זאת, על פי מכון ליונוס פאולינג. רעילות סלניום יכול לגרום שבירה ואובדן ציפורניים ושיער, בעיות במערכת העיכול, פריחות בעור ואת הפרעות במערכת העצבים. רמת הצריכה העליונה של סלניום היא 90 עד 280 mcg לילדים ו- 400 mcg לבני נוער ומבוגרים.

גבוהה סלניום ירקות

מעט ירקות מספקים כמויות גדולות של סלניום. קבל סביב 20 אחוזים – 11 מיקרוגרם – של סלניום היומי שלך על ידי אכילת כוס תרד, פולי סויה, שעועית לימה או שעועית פינטו, או 2 כוסות של אספרגוס, פטריות, שעועית garbanzo או אפונה שחור עיניים.

נמוך סלניום ירקות

מספר ירקות מכילים כמויות נמוכות של סלניום. מזונות המכילים סביב 10 אחוזים – 5.5 mcg – של סלניום היומי שלך כוללים 2 כוסות של שעועית לבנה או אפונה ירוקה או 2 1/2 כוסות ברוקולי, נבטים בריסל, שעועית כליה או שעועית שחורה. בצל, חורף סקווש, כרוב, גזר וכרובית מכילים גם כמויות נמוכות של סלניום.

הצעות הצעה

הוסף ירקות המכילים סלניום לארוחות הרגילות שלך כדי לשפר את צריכת הסלניום שלך. לדוגמה, מוסיפים פטריות או תרד לטבול שעועית שלך, להשתמש במגוון של שעועית בצ ‘ילי שלך, להוסיף אספרגוס, פטריות בצל בצלחות פסטה, ולהוסיף תרד, שעועית ופטריות לסלט ירוק. האדם הממוצע רווח סלניום באמצעות מגוון רחב של סוגים של מזונות בתזונה שלהם. צמחונים יכולים למלא את הצריכה היומית של סלניום – 55 מיקרוגרם – על ידי אכילת 2 כוסות תרד, 1 כוס של פינטו, לימה או פולי סויה, 2 כוסות פטריות, 1 כוס אספרגוס, 2/2 כוסות ברוקולי.