למה טמארי בסדר על דיאטה ללא גלוטן אבל לא רוטב סויה?

תמרי ורוטב סויה מוסיפים טעם עשיר, מלוח ומלוחים למאכלים. גם רוטב סויה ו tamari הם מוצרי סויה מותסס, אבל רוטב סויה כולל קמח חיטה או קמח. בעוד שני המוצרים יש טעם דומה, tamari מתאים דיאטה נטולת גלוטן, אבל רוטב סויה בדרך כלל לא. אתה יכול גם למצוא tamari שכותרתו “ללא גלוטן רוטב סויה” בכמה שווקים.

רוטב סויה

בהתאם למותג, רוטב סויה עשוי להכיל רק פולי סויה, חיטה ומים, או אולי יש מספר תוספים, כולל צבע קרמל, סירופ תירס, מונוסודיום גלוטמט. בעוד רמות גלוטן עשוי להיות נמוך רטבים מותסס באופן טבעי, אנשים עם מחלת צליאק צריך למנוע את זיהום פוטנציאלי של רוטב סויה המכיל חיטה.

תמרי

רוטב תמרי מכיל בדרך כלל רק פולי סויה מותססים, ומותגים רבים מאושרים ללא גלוטן. אם אתה על דיאטה נטולת גלוטן, אתה תמיד צריך לבדוק פעמיים כי אתה רוכש טמארי ללא גלוטן. גרסאות נתרן מופחת זמינים גם, וכמה חברות לייצר חבילות נסיעות, מה שהופך אותו קל ליהנות בטוח רוטב סויה טעם תוך כדי תנועה. טעמו של הטמארי הוא קצת קל יותר מאשר רוטב סויה, אבל אתה יכול להחליף tamari בכמויות שוות עבור רוטב סויה המסורתית. השתמש בטמארי כמו רוטב טבילה, בתוך צ’יפס או לטעם מאכלים האהובים עליך.

ללא גלוטן רוטב סויה ללא גלוטן

לצד רוטב הסויה הרגיל בשוק שלך, אתה עלול למצוא רוטב סויה ללא גלוטן. שלא כמו טמארי, רוטב סויה ללא גלוטן לא נעשה עם 100% סויה. רוטב סויה ללא גלוטן מסתמך על שילוב של אורז ופולי סויה כדי ליצור מוצר זה מקרוב את הטעם של רוטב סויה מותסס באופן טבעי. אם השוק שלך לא לשאת tamari, אתה עלול למצוא ללא גלוטן אפשרויות שנעשו על ידי יצרני רוטב סויה המיינסטרים על המדף כחלופות.

אַזהָרָה

רוטב סויה הוא מרכיב נפוץ וטעם מתכונים, מזון ארוז ארוחות במסעדה. אם אתם אוכלים החוצה צריך להימנע גלוטן, לבדוק כדי לראות את רוטב סויה ללא גלוטן, או לבחור לשאת את עצמו מנות או בקבוק קטן. נניח מזון מעובד המכיל רוטב סויה מכילים גלוטן, אלא אם כן הם מסומנים במיוחד ללא גלוטן.