למה הוא פופקורן חמאה אוכל בריא?

פופקורן הוא אחד המאכלים חטיף הפופולרי ביותר בעולם. עם זאת, לטעום את הטעם מספק מעט בדרך של תזונה, מלבד קלוריות שהיא מציעה מ carbohydrates. כאשר החמאה מתווספת, רמות גבוהות של קלוריות משומן, שומן רווי ומלח יכולים להפחית את הערך התזונתי של מזון זה עוד יותר.

מנה טיפוסית של 2 כוסות פופקורן, צץ בשמן, ולאחר מכן שימש עם חמאה, מספק כ 170 קלוריות, על פי משרד החקלאות של ארה”ב. זו מנה אחת מספקת מעל 8 אחוזים של קלוריות נדרש על ידי מבוגר על דיאטה יומי של 2,000 קלוריות.

מעל מחצית מנה של פופקורן חמאה מורכב שומן. בעוד כמה שומנים הם למעשה בריא בתוך הדיאטה, פופקורן חמאה יכול להכיל מעל 3 גרם של שומן רווי. רמות גבוהות של שומן רווי בתזונה יכולות להוביל לסיכון מוגבר למחלות לב. עבור האדם הממוצע, 3 גרם הוא כ 25 אחוז מהצריכה היומית המומלצת, או RDI, של שומן רווי.

פופקורן מוגש מכיל רמות נמוכות יחסית של ויטמינים. USDA מציין כי הגבוהה ביותר של אלה הוא ויטמין E ב 0.7 מ”ג או סביב 4.5 אחוזים של צריכת התזונה המומלצת. בעוד 2-גרם המשרתים מכיל ויטמינים אחרים, כולל ויטמינים A, B-6, B-12, K, ניאצין, riboflavin ו חומצה פולית זמינים רק כמויות זעירות.

כדי להוסיף טעם נוסף, פופקורן חמאה הוא לעתים קרובות מלוחים בכבדות. מלח הוא מקור תזונתי של נתרן, אשר יכול להגביר את לחץ הדם. זה, בתורו, יכול להשפיע לרעה על הפרעות כרוניות אחרות, כולל שחמת, מחלת כליות ומחלות לב וכלי דם ועלול להגביר את הסיכון לשבץ, על פי MayoClinic.com. USDA עולה כי 2 כוס של פופקורן חמאה מכיל 285 מ”ג של נתרן, בממוצע. סכום זה שווה כמעט 20 אחוזים של RDI עבור רכיב זה.

קלוריות

שומנים רוויים

ויטמינים

מלח