למה גלולות דיאטה פנטרמין לתת לי מצבי רוח?

גלולה דיאטה phentermine קשורה במספר תופעות לוואי שליליות ומסוכנות, אבל זה עדיין נמכר כמו מדכא תיאבון מסחרי. הרופאים רשאים לרשום תרופה זו לטיפול בהשמנת יתר, וזה היה חלק משילוב Phen-Fen הנפוץ אך הפסיק, שכלל גם fenfluramine. להתייעץ עם הרופא מיד אם אתה נתקל תופעות לוואי כגון מצבי רוח בעת נטילת phentermine.

על Phentermine

Phentermine, שנמכר תחת המותג Adipex-P, Oby-Cap, T-Diet ו Zantryl, היא תרופה ממריצה השייכת בכיתה אנורקטיקה של תרופות ויש לו השפעות דומות לאלה של אמפטמינים. זה משמש בדרך כלל כמו מדכא תיאבון, אשר עובד על ידי המשפיעים על מערכת העצבים המרכזית שלך. Phentermine מסייע לשלוט התיאבון שלך על ידי הגדלת כמויות של כימיקלים מסוימים, כי האות לחלק של המוח שלך השולט התיאבון. אתה מרגיש יותר מרוצה מהר יותר, ולא סביר יותר לזלול.

בטיחות ויעילות

במאמר שפורסם ב -1 בפברואר 2009 ב- ABC News Health, כתב ד”ר הווארד אייזנסון, מנכ”ל Duke Diet and Fitness Center, כי phentermine נראה “יעיל למדי”, שכן רוב האנשים המשתמשים בו נוטים לאבד שלושה עד חמישה פאונד יותר מאשר אם הם לא השתמשו בתרופה. עם זאת, phentermine נועד לשמש בשילוב עם דיאטה ופעילות גופנית, ואתה צריך להשתמש phentermine רק לזמן קצר. משך השימוש אמור להיות נקבע על ידי הרופא שלך, אבל הוא משמש בדרך כלל לא יותר מאשר כמה שבועות, על פי Drugs.com. Phentermine קשורה למספר תופעות לוואי חמורות, כולל קוצר נשימה, עצבנות, בלבול, בעיות מחשבה, כאבים בחזה ונפיחות בקרסול, כמו גם תופעות לוואי חמורות פחות כמו חוסר מנוחה, היפראקטיביות, כאבי ראש, בעיות שינה, תלונות עיכול וירידה מין, על פי Drugs.com.

Phentermine ומצב רוח

Phentermine עלול לגרום לתנודות במצב הרוח, אם כי זו צריכה להיות תופעת לוואי קצרת מועד, על פי מארק דייוויס, MDD בספרו, “The Millenium Diet”. בגלל phentermine הוא סם ממריץ, זה משנה את שחרורו של כימיקלים מסוימים במוח כמו אדרנלין, אשר שולטים התיאבון שלך. עם זאת, זה יכול לשנות את קצב הלב שלך ולגרום נדודי שינה, נדנדות מצב הרוח ואת הסימפטומים הקשורים של חרדה ועצבנות, על פי פרופ ‘חמיד Ghodse, נשיא לשעבר של האו”ם הבינלאומי בקרת סמים ויו”ר פסיכיאטריה התמכרות בבית החולים סנט ג’ ורג ‘, לונדון, בראיון ל”דיילי מייל “ב -29 במאי 2007.

שיקולים

Phentermine יכול לקיים אינטראקציה עם מספר תרופות ולגרום לתופעות לוואי חמורות. אתה לא צריך להשתמש phentermine אם אתה בהריון או סיעוד או יש היסטוריה של דיכאון או מחלת לב. אין להשתמש phentermine אם לקחו MAOI, סוג של תרופה המשמשת בדרך כלל לטיפול בדיכאון, ב 14 הימים האחרונים. הימנע ממריצים אחרים, כגון קפאין, תוך שימוש phentermine. להתייעץ עם הרופא מיד אם אתה נתקל כל תופעות לוואי שליליות תוך שימוש phentermine.