למה אני לא יכול לממש אחרי septoplasty?

ניתוח השד מתייחס להליך הכירורגי שבמהלכו מתקן את מחצה, העצם והסחוס המחלק את הנחיריים. הליך זה הושלם בדרך כלל כאשר מחיצת שלך הוא סטיית וגורמת לחסימת האף, לחץ על הפנים ועל בעיות בסינוסים. Septoplasty משולב לעיתים קרובות עם הליך שנקרא ירידה turbinate כדי להשיג את הפתיחה היעילה ביותר של דרכי הנשימה. בשל החתכים עדין עשה, מיקום מחדש של מחיצת תהליך הריפוי, מומלץ לך לא לממש או לבצע כל פעילות מאומצת במשך כמה ימים לאחר הניתוח.

תרגיל אירובי גורם לך לנשום יותר. זה יכול להיות לא נוח מיד לאחר septoplasty. למרות שחלק מהמטופלים עלולים לנשום באופן נורמלי לאחר הניתוח, רבים חשים כאילו האף שלהם נחסם חלקית או לחלוטין למשך עד 14 יום. זה נסתם נשימה עלולה להקשות על השלמת משטר התרגיל הטיפוסי שלך.

במהלך פעילות גופנית מאומצת כגון ריצה או הרמת משקולות, לחץ הדם שלך גדל באופן טבעי. זה שינוי פיזיולוגי מעלה את הסיכון לפתח דימום מהאף, שכן האתר כירורגית לא לגמרי נרפא. דימום לא פתור עשוי להוביל ביקור חירום בבית החולים. תרגילי מיקום הדורשים ממך להוריד את הראש שלך גם להגדיל את הסיכון דימום, ולכן גם פעילויות כגון כיפוף או מטלות הבית רבים צריך להיות מוגבל עבור היומיים הראשונים.

בדיוק כמו עלייה בלחץ הדם במהלך פעילות גופנית עלולה לגרום דימום באף, זה יכול גם לגרום לנפיחות גדולה יותר של האתר כירורגית. בעקבות septoplasty, אזור האף עשוי להיות נפוח כחלק טבעי של תהליך הריפוי. פעילות מאומצת עלולה להחריף את דלקת, הארכת זמן הריפוי. אתה גם רוצה להימנע הספורט קשר או כל פעילויות פנאי הכוללות את הסיכוי של מכה האף שלך. כל כוח בוטה נגד האתר כירורגי עלול לגרום עקירה של מחיצות repositioned ואף עשוי לדרוש תיקון כירורגי.

זמן הריפוי יכול להשתנות במידה רבה על בסיס מקרים בודדים. חלק מהחולים יוכלו לחזור לפעילות גופנית לאחר שבעה ימים, בעוד שאחרים יצטרכו לחכות שבועיים או יותר. מעקב מעקב יכלול הערכה של מחיצת שלך ודרכי הנשימה האף. שאל את המנתח שלך כאשר מותר לחזור לפעילות הרגילה שלך. זה גם מומלץ להתחיל לממש ברמה נמוכה יותר, בהדרגה גדל באורך ועוצמה שבועי.

קשיי נשימה

ללא שם: Nosebleeds

דלקת, ריפוי מושהה, ופציעה חוזרת

שיקולים