כאבי בטן לאחר אכילת דגני בוקר וחלב

מספר גורמים יכולים לתרום כאב בטן לאחר אכילת דגני בוקר וחלב, כגון אכילת יתר, אבל אם זה קורה באופן עקבי, מצב העיכול יכול להיות אשם. לדוגמה, חוסר היכולת לעכל סוכר שנמצא בחלב – מצב המכונה אי סבילות ללקטוז – הוא גורם שכיח לכאבי בטן. זה גם אפשרי כי משהו דגנים שלך, כגון סיבים, הוא מקור הבעיה. זה יכול להיות קשה לאתר את מקור הבעיה בעצמך, אז אם זה קורה באופן קבוע להתייעץ עם רופא מוסמך מוסמך כדי לעזור לקבוע את הסיבה הבסיסית.

חלב פרה מכיל סוכר הנקרא לקטוז. שבירתו במערכת העיכול מחייבת נוכחות של אנזים במעי הדק הקרוי לקטאז, אשר חלק מהאנשים אין לו. אם אנזים לקטאז חסר, לקטוז צריך להיות שבור על ידי חיידקים במעי הגס, אשר יכול לגרום לכאב בגז ובבטן – כמו גם נפיחות או שלשולים – אצל אנשים מסוימים. לא לכולם יהיו אותם תסמינים, כאבי בטן עשויים להיות הסימפטום היחיד לאי סבילות ללקטוז. בין 30 מיליון ל -50 מיליון אנשים בארה”ב הם לקטוז-סובלני, על פי אוניברסיטת מדינת אוהיו מרכז רפואי וקסנר.

החלבונים בחלב פרה הם אלרגנים נפוצים, במיוחד עבור ילדים ותינוקות צעירים, על פי אתר האינטרנט לאלרגיה למזון ולחינוך למחקר. ילדים רבים לפרוח אותו, אבל זה יכול להתרחש דרך הבגרות. בניגוד לאי סבילות ללקטוז, אלרגיה לחלב יכולה להיות מסכנת חיים. הסימפטומים של אלרגיה לחלב דומים לאלה של אי סבילות ללקטוז, אך עשויים להיות מלווה בסימפטומים אחרים אופייניים לאלרגיות כולל עור מגרד, קהות סביב הפה, כוורות או נזלת. אלרגיה קשה עלולה לגרום לגוף להיכנס להלם, אשר יכול להיות קטלני אם לא מטופל. כאב בטן יכול להיות הסימפטום היחיד של אלרגיה לחלב עבור אנשים מסוימים.

דגני בוקר יכול לגרום כאב בטן גם כן. סיבים, מרכיב שכיח בדגני בוקר, עלולים לגרום לכאבי בטן וגזים, במיוחד אם אינכם רגילים לאכול אותו על בסיס קבוע. אחד המרכיבים האחרים של הדגנים עלול לגרום לבעיות, גם בצורה של חוסר סובלנות מזון – בדומה לאי סבילות ללקטוז – או אלרגיה. חיטה, למשל, נמצא בדגנים רבים והוא גורם שכיח לאלרגיות. גלוטן – חלבון שנמצא חיטה, שעורה ושיפון – יכול גם לגרום כאבי בטן אצל אנשים מסוימים.

כאבי בטן המתרחשת פעם או פעמיים לאחר אכילת דגנים וחלב יכול להיות בגלל אכילת יתר או מקרה קל מאוד של הרעלת מזון. תקרית מבודדת כזאת אינה גורמת לדאגה. אם הבעיה מתרחשת באופן עקבי, עם זאת, עדיף להיבדק על ידי רופא, גם אם הסימפטומים הם מתונים. הרופא שלך יכול לרוץ בדיקות כדי לקבוע אם אתה לקטוז סובלני או יש אלרגיה חמורה יותר חלב, או אלרגיה לאחד המרכיבים הנפוצים דגני בוקר. במקרים מסוימים, בעיית עיכול שלא אובחנה בעבר, כגון תסמונת המעי הרגיז, יכולה להיות אשם. מוצרי חלב וסיבים הם גירוי נפוץ של תסמונת המעי הרגיז.

אי סבילות ללקטוז

אלרגיה לחלב

בעיות דגני בוקר

אבחון נכון