ירידה במשקל ושעועית כליה אדומה

כליות אדומות הן מקור טוב לסיבים, חומצה פולית, מגנזיום, זרחן, מנגן, ברזל, נחושת ואשלגן. אכילת שעועית, כולל שעועית כליות, לעתים קרובות יותר עשוי לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב, סרטן וסוכרת, על פי צפון דקוטה State University Extension, וכן עשוי לעזור לך לרדת במשקל. זה יכול להיות בגלל הסיבים והחלבון שהם מכילים.

נשים שצרכו יותר סיבים נטו פחות לעלות במשקל מאשר אלו שצרכו פחות סיבים במחקר שפורסם במרץ 2009 ב “Journal of Nutrition”. מזונות עשירים בסיבים הם נמוכים בצפיפות האנרגיה, ולכן הם תופסים הרבה מקום בבטן מבלי לספק הרבה קלוריות. מזון המכיל סיבים מסיסים גם להאט את ריקון הבטן שלך, אז אתה מרגיש עוד יותר. פולי כליה אדומים הם מקור מצוין לסיבים, המספקים 16.5 גרם, או 66% מהערך היומי, בכל כוס.

שעועית כליה אדומה היא גם מקור טוב של חלבון, עם 16.2 גרם לכל כוס. חלבון הוא מילוי יותר או פחמימות או שומן. השפע המוגבר שנחווה לאחר אכילת מזונות עשירים בחלבון, כגון שעועית כליה, עשוי לעזור לך לאכול פחות קלוריות במהלך היום, ובכך לסייע לקדם ירידה במשקל.

אנשים שאוכלים שעועית נוטים פחות להיות שמנים וסביר יותר שיהיו להם מותניים קטנים יותר ומשקל גוף נמוך יותר מאשר אנשים שלא אוכלים פולי, כך עולה ממחקר שפורסם ב “Journal of American College of Nutrition” באוקטובר 2008 מחקר נוסף, שפורסם ב “2011 Journal of Nutrition” בפברואר 2011, מצא כי אנשים שאכלו ארבע מנות של שעועית בשבוע כחלק מתזונה דלת קלוריות איבדו משקל רב יותר ושיפרו את שינויי הדלקת, לחץ הדם והכולסטרול רמות מאשר אלו אשר בעקבות דיאטה דלת קלוריות שלא לכלול שעועית.

דיאטה דלת קלוריות גבוהה בקטניות, כמו שעועית כליה, יעילה באותה מידה לירידה במשקל כמו דיאטה דלת קלוריות דלת חלבון ויעילה יותר מתזונה דלת קלוריות גבוהה בדגי שומן, על פי מחקר שפורסם ב “Journal of Medicine Food” בחודש פברואר 2009. דיאטה קטניות היה קשור גם עם ירידה גדולה יותר ברמות כולסטרול מאשר דיאטות אחרות, מה שהופך אותו דיאטה בריאה הכוללת.

השתמש שעועית כליה במקום מזונות אחרים גבוה יותר שומן, קלוריות צפיפות האנרגיה. לדוגמה, להחליף את חצי או את כל בשר מתכון הצ ‘ילי האהוב עליך עם שעועית כליות, להוסיף שעועית כליה מרק ירקות במקום עוף או בשר בקר או להוסיף אלה שעועית מזינה לסלט האהוב עליך לתת לו להגביר את החלבון.

סיבים וירידה במשקל

חלבון וירידה במשקל

שעועית וירידה במשקל

שעועית לעומת מקורות חלבון אחרים

הוספת שעועית כליה לדיאטה שלך