טלוגן שפעת ודיאטה

הגבלה חמורה של הקלוריות שלך עלולה לגרום אובדן שיער טלוגן השפתיים — אבל למרבה המזל הבעיה היא הפיכה. השלב מנוחה של מחזור צמיחת השיער שלך מבחינה טכנית נקרא שלב הטלוגן, בעוד שפרח הוא מילה המבטאת שפיכה. תיקון הדיאטה שלך יכול לעזור לתקן את בעיות נשירת השיער שלך, אם חוסר תזונה הוא אשם.

זיהוי

Telogen effluvium הוא נשירת שיער זה בגלל שינוי מחזור השיער הרגיל שלך. דיאטות אקסטרים, ליקויים תזונתיים ופתאומי או אובדן משקל מופרז יכול כל ההדק telogen effluvium, הערות MayoClinic.com. דיאטות לקרוס עם כמות מספקת של חלבון כללה לגרום לך במיוחד פגיעים טלוגן שפעת, על פי המכללה האמריקאית Osteopathic של דרמטולוגיה. לחץ נפשי או פיזי אחר עלול לגרום גם לטלוגן שפעת. חום גבוה או תקופה של מצוקה נפשית יכולים להוביל למצב זה.

מַשְׁמָעוּת

כאשר יש לך טלוגן effluvium, מספר גבוה באופן יוצא דופן של השערות שלך להיכנס לשלב מנוחה של מחזור צמיחת השיער. זה מוביל יותר שיער יוצא במברשת שלך או אפילו גושים של השיער בניקוז בעת להתקלח, על פי KidsHealth. לאבד כ -100 שערות ליום הוא נורמלי, עם זאת, אז אל תדאג יותר מדי אם אתה שופך שיער בקצב הזה, מציין האמריקאי אוסטיאופתית קולג ‘של דרמטולוגיה.

שיקולים

אנשים עם הפרעות אכילה כגון אנורקסיה נרבוזה נפוץ לחוות טלוגן אפלויום, על פי “ניהול רפואי של הפרעות אכילה”, על ידי C. Laird בירמינגהם וג ‘אנט Treasure. תופעת לוואי זו של ההפרעה אינה נמשכת כאשר משקלו של האדם מתייצב.

מסגרת זמן

נשירת שיער בגלל מחסור בחומרים מזינים צפויה להופיע שניים עד ארבעה חודשים לאחר מחסור מתקיים, הערה בירמינגהם ואוצר. אתה צפוי לשים לב על הקרקפת שלך, אבל עלול להיתקל נשירת שיער על חלקים אחרים של הגוף שלך גם כן.

מניעה / פתרון

אם אתם חווים טלוגן effluvium בגלל מחסור בחומרים מזינים, אל תדאג. השיער שלך יגדל כאשר אתה מתחיל לקחת קלוריות מספיק חלבון שוב, אומרים ויקטור הרברט וג ‘יל ג’ יי Subak-Sharpe, מחברי “סה”כ תזונה”. היו סבלניים, עם זאת, כי זה יכול לקחת בערך שישה חודשים על השיער שלך לחזור לקדמותו.