טיפול באקנה הטוב ביותר לעור רגיש

האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה מסבירה כי בעוד למיליוני אנשים יש עור רגיש, אין הגדרה מדויקת למה זה כרוך למעשה. אם יש לך עור שמנוני או עור עם רמות גבוהות של חיידקים p. acnes כי התוצאות breakouts, מצב המכונה רוזצאה שגורמת שטיפה בפנים, פצעונים וכלי דם שבורים, שריפה ועוקץ של העור, ואלרגיות העור, אתה יכול לשנות את משטר הטיפול באקנה כדי למזער את הסימפטומים.

ניקוי

אחד החלקים החשובים ביותר של כל טיפול בעור טיפול באקנה משטר הוא ניקוי העור שלך פעמיים ביום. מרכז אקנה משאבים מסביר כי העור נגוע אקנה צריך טיפול מיוחד. אתה צריך להשתמש ניקוי קל. הימנע סבון כי יש ניחוחות וצבעים, שכן הם עלולים לעורר תגובה אלרגית. אתה צריך גם לשטוף את העור לאחר האימון או פעילות מאומצת שגורמת לך להזיע. כאשר הכביסה, לא לשפשף את העור שלך מאז זה יכול להחריף את הגירוי שלך. במקום זאת, השתמש בד ספיגה, בד מיקרופייבר.

לחות

המומחים מדווחים כי לחות מסייעים להגן על העור הרגיש. מרכיב אחד אתה רוצה להימנע הוא הוסיף ניחוחות. בשמים לא רק לתת moisturizers ריח נעים, הם גם מסכה את ריח החומרים המשמשים כדי להפוך את המוצר. סביר להניח שזה בושם נוסף שגורם לגירוי שלך או ליצור קשר עם אלרגיות. בזמן שאתה צריך לחות את העור מדי יום, כדי להיות בטוח להשתמש ללא ריח, ללא צבע המוצר.

תרופות ללא מרשם

גם עבור אנשים עם עור בריא, רבים ללא מרשם תרופות באקנה יכול לגרום לגירוי. Benzoyl חמצן עובד על ידי ייבוש השכבות העליונות של הדרמיס והרג חיידקים שגורמת לאקנה. עבור חלק, תרופות אקטואלי זה יכול להיות ייבוש יוצא דופן ומרגיז. חמצן בנזואיל מגיע בשלושה פורמולציות, 2.5%, 5% ו -10%. דניאל קרן של Acne.org מציע להתחיל עם המנה הנמוכה ביותר הראשונה. רק להחיל את התרופה פעמיים ביום. אם העור שלך נשרף, הופך לגירוד או מתפתח פריחה, להפסיק להשתמש בו.חומצה סליצילית מאט את התאים בתוך זקיק השיער מפני שפיכה. תופעות הלוואי של תרופה זו, על פי מאיו קליניק, הן עקצוץ וגירוי. אתה יכול לשטוף את העור עם cleanser המכיל חומצה סליצילית, או להשתמש חומצה סליצילית pads כדי להחיל את התרופה ישירות על העור. אם אתה מוצא את התרופה בלתי נסבלת, עדיף להפסיק להשתמש בו מיד לנסות תרופה אחרת.

תרופות מרשם

אתה צריך להשתמש רק תרופות מרשם באקנה אם הפסקות שלך לא מגיבים תרופות ללא מרשם. אנטיביוטיקה עבודה על ידי הרג והפחתת כמות החיידקים בתוך ומסביב נקבוביות. רופאים בדרך כלל רושמים קלינדמיצין, אריתרומיצין ואנטיביוטיקה אוראלית אחרת לטיפול בפריצות. בעוד שתופעות הלוואי של התרופה לא ישפיעו על העור, הקליניקה של Mayo מצביעה על כך שהיא עלולה לגרום לרגישות מוגברת לשמש: זריקות קורטיזון הן סטרואידים המורכבים מהורמונים המיוצרים באופן טבעי בגוף. לעתים רחוקות מאוד קורטיזון גורם לתגובה אלרגית. צורה זו של הטיפול היא הטובה ביותר עבור גושים גדולים או אקנה פיברוזיס.

שיקולים

בעת טיפול באקנה ובעור רגיש, ייתכן שתרצה להתייעץ עם הרופא שלך או מומחה לטיפול בעור. רופא עור יידע את כל תופעות הלוואי האפשריות המזוהות עם תרופות ללא מרשם ואקנה מרשם. בזמן שאתה עלול להיות תגובה לתרופות מסוימות, ייתכן שיהיה עליך רק להפחית את תדירות השימוש, או להשתמש במינון נמוך יותר, ולא נטישת תרופה טובה מאוד לגמרי. אתה יכול למצוא מומחה עור קרוב אליך באמצעות האקדמיה האמריקאית של דרמטולוגיה של רופא העור Locator. קישור הוא בסעיף משאבים.