חלבון רזה הטוב ביותר

חלבון יוצר את אבני הבניין של מגוון רחב של רקמות הגוף, כולל שרירים, עור, איברים ובלוטות. אמנם אין מקור חלבון אחד רזה ביותר, צורות שונות של חלבון רזה לספק יתרונות מסוימים שאחרים לא מציעים. לדברי MayoClinic.com, חלבון רזה מוגדר כבעל פחות מ 3 גרם של שומן מתחת ל 45 קלוריות למנה. נשים מבוגרות זקוקות לפחות ל -46 גרם חלבון ביום ובגברים מבוגרים דורשים 56 גרם.

עוף ללא עור, עוף וחזה הודו הם שני מקורות מצוינים של חלבון רזה. אונקיה אחת של שני אלה בשרים מתאים להגדרה MayoClinic.com של מקור חלבון רזה. אלה שני בשרים גם לספק ברזל, אבץ וויטמין B-12. הקפד להסיר את העור לפני הבישול, שכן העור עוף מכיל שומן רווי שיכול להזיז אותו מלהיות מקור חלבון רזה למשהו לא ממש בריא.

דגים שומני יכול להיות מטעה, מאז סלמון בר מבושל מכיל רק 2.3 גרם של שומן לאונקיה והוא נחשב מקור חלבון רזה. השומן שם מתייחס לעובדה כי סלמון ודגים שומניים אחרים הם גבוהים חומצות שומן אומגה -3, סוג בריא של שומן זה מגביר את בריאות המוח, משחרר דלקת משותפת ומשפר את בריאות הלב. אומגה -3 שומנים נחשבים חומצות שומן חיוניות כי הגוף צריך אותם אבל לא יכול לייצר אותם. דגים הוא אחד המקורות הטובים ביותר של שומנים אלה, אשר עשוי להיות קשה להיכנס לתזונה אחרת. אם לקנות ולהכין דגים טריים נראה כמו עבודה יותר מדי או את העלות נראה unaffordable, אתה יכול לקבל את אותן הטבות של דגים משומרים, כולל טונה, סלמון סרדינים.

בעוד שמרבית מקורות החלבון של הירקות אינם מכילים את כל חומצות האמינו שהגוף זקוק להן, לפולי סויה ולמוצרים העשויים מפולי סויה יש את כל חומצות האמינו הנחוצות ולכן נחשבות לחלבון מלא. טופו הוא אחד ממוצרי הסויה הידועים ביותר, אך אופציות אחרות כוללות חלב סויה, אדמס, או סויה מבושלת.

זה תמיד רעיון טוב לכלול מגוון של מקורות חלבון שונים בתזונה, לא רק אחד או שניים, שינוי התזונה שלך הוא המפתח לבריאות גדולה. שעועית יכולה להיות מקור חשוב אחר של חלבון רזה, אך מכיוון שהם אינם מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות, הם צריכים להיות נצרך עם מזון המכיל את חומצות האמינו החסרות, כגון אורז. ביצים, אגוזים, זרעים ומוצרי חלב יכולים גם לספק חלבון רזה יחד עם קורטוב של חומרים מזינים אחרים ויש לכלול בתזונה בריאה ומאוזנת.

עוף רזה

דג

סויה

מקורות חלופיים