האם ויטמין B להקשיח ציפורניים להקשות?

מצב הציפורניים שלך מספק תובנה הבריאות הכללית שלך. הגוף שלך גורם ללא הרף לרקמת ציפורן חדשה קרטיני אשר יוצר את צלחת הציפורן, או הציפורן גלוי. משפחת הויטמינים B – המורכבת משמונה ויטמינים מסיסים במים – ממלאים תפקיד בבריאות הציפורניים. אם אתם סובלים ממסמרים מוחלשים כתוצאה מחסר בוויטמין B, נטילת תוספת ויטמין B עשויה לעזור להקשיח את הציפורניים.

מסמר גידוף

ליקויים כלליים בויטמינים מסוג B יכולים להוביל להסרת ציפורניים, על פי אוניברסיטת אמורי. ללא ויטמין B, המיטה הציפורן שלך לא יכול לתמוך כראוי צמיחה הציפורן, המוביל לפיתוח של רכסים האורך על הציפורן. זה מחליש את המבנה הכללי של צלחת הציפורן, יצירת מסמרים רכים, שביר. נטילת מולטי ויטמין או B- קומפלקס ויטמין יכול לעזור להילחם מחסור בוויטמין כללי, התקשות ציפורניים על ידי מניעת ציפורניים מסירה.

השפעת ביוטין

אחד ספציפי B- ויטמין זה יכול להשפיע על קשיחות הציפורן וכוח הוא ביוטין, המכונה גם ויטמין H או ויטמין B-7. ביוטין מסייע בשמירה על כמה רקמות keratinized, כולל הציפורניים שלך, העור והשיער. מחסור ביוטין יכול להוביל מסמרים פריך, כמו גם שיער משעמם ודק. נטילת תוסף ויטמין ביוטין עשויה לעזור לחזק ציפורניים שבירות על ידי עיבוי על צלחת מסמר ומניעת נזק, על פי מכון לינוס פאולינג.

השפעת חומצה פולית

עוד ויטמין חשוב במיוחד בריאות הציפורן היא חומצה פולית, או ויטמין B-9. כישלון לצרוך מספיק ויטמין B-9 יכול להוביל לפיתוח של רכס אשר פועל לאורך מרכז הציפורן, על פי אוניברסיטת אמורי. רכס זה נחלש יכול בקלות להיות פגום, גרימת פיצול הציפורן. שחזור צריכת חומצה פולית נכונה על ידי נטילת תוספת ויטמין יכול לתמוך בצמיחת הציפורן נכונה, עוזר להקשות מחדש את צלחת הציפורן.

גורמים אפשריים אחרים של הפרעות הציפורן

בעוד B- ויטמינים יכול לעזור להקשיח את הציפורניים במקרים מסוימים, הם עשויים לא לטפל בציפורניים מוחלשות הנגרמת על ידי הפרעות אחרות בבסיס. הפרעות מסוימות, כגון מחלות אוטואימוניות, יכולות להפריע לצמיחת ציפורניים חדשה, מה שמוביל לציפורניים מוחלשות. בנוסף, ליקויים חומרים מזינים אחרים, כגון חלבון או מינרלים תזונתיים, יכול גם לפגוע בצמיחת הציפורן, גרימת מסמרים חלשים. אם אתם סובלים מסמרים חלשים מאוד או הפרעות ציפורניים אחרות, להתייעץ עם רופא כדי לקבוע את הסיבה הבסיסית לפני נטילת תוספת ויטמין B.