דיאטה הטובה ביותר תרגילים עבור אנשים מעל גיל 50

ללא קשר לגיל, דיאטה ופעילות גופנית יכול להועיל לכולם על ידי הקטנת הסיכון של מחלות כרוניות רבות, שיפור מצב הרוח, הגברת האנרגיה ושמירה על היכולת להשלים את הפעילות היומיומית. יש, עם זאת, כמה שיקולים מיוחדים עבור אנשים מעל גיל 50. חומרים מזינים מסוימים נוטים להיות חסר מבוגרים, דיאטה בריאה צריך לקחת את זה בחשבון. אם אתה מעל גיל 50, חשוב על שינוי שגרות התרגיל שלך כדי למנוע פגיעה אפשרית ולטפל באזורים ספציפיים של דאגה. התייעץ עם הרופא שלך לפני תחילת דיאטה חדשה או מימוש התוכנית.

הזדקנות גורמת לירידה ביכולתו של הגוף לעבד ולקלוט חומרים מזינים מסוימים, סידן וויטמינים B12 ו- D להיות הראשי ביניהם. מזונות רבים מבוצרים עם חומרים מזינים אלה, כגון דגנים, לחם, חלב ומוצרי חלב. בנוסף מקבל אלה micronutrients ספציפיים, להתמקד באכילת מזונות עתירי מזון מזין כגון ירקות, פירות, קטניות ודגנים מלאים. דיאטה מורכבת של מזון שלם יפגשו את הצרכים של הגוף שלך עבור סיבים נאותים, ויטמינים, מינרלים, חלבון ו carbohydrate תוך הגבלת קלוריות עודף מ רווי fats ו sugars הוסיף. צריכת נתרן צריך להיות מוגבל ל 1500 מ”ג ליום עבור אנשים 51 ומעלה.

אחד האיומים הגדולים ביותר שנגרמו על ידי ההזדקנות הוא אובדן מסת השריר וכוחו, כאשר מבוגרים מפסידים עד 10% ממסת שריר לעשור לאחר גיל 30. על מנת להפסיק לאבד ולהתחיל לבנות שרירים רזים, המועצה האמריקאית On Exercise ממליצה להשלים מעגל אימון כוח שמכוון את כל קבוצות השרירים הגדולות פעמיים בשבוע. בצעו תרגילי משקל גוף כגון squats, lunges, pushups ו קרשים, ולעשות תנועות כגון משקולת משקולת יתר ואת biceps curls באמצעות משקל המאפשר 12-15 חזרו על כל קבוצה. משקל גוף, משקולות חופשיות או תרגילי מכונה יכולים להיות יעילים, אז זה באמת עניין של העדפה אישית.

קיים סיכון מוגבר למחלות לב, סוכרת ולחץ דם גבוה המלווה בירידה כללית בפעילות, אך ניתן להפחית סיכון זה בפעילות גופנית קבועה. בשנות ה -50 ואילך, אתה יכול להשתתף בכל פעילות שאתה בריא מספיק עבור, ויש לשאוף לבנות עד 30 דקות של פעילות אירובית על רוב ימי השבוע – ככל שהאינטנסיביות גבוהה יותר, כך טוב יותר. עם זאת, אלה עם בעיות בריאות יצטרכו לבחור בפעילויות המתאימות. אנשים עם כאב משותף, למשל, צריך לבחור השפעה נמוכה או ללא השפעה פעילויות כגון שחייה, רכיבה, אירובי מים באמצעות מכונת סגלגל או חתירה.

אמנם אין דיאטה אחת הטובה ביותר ופעילות גופנית תוכנית לכולם, המועצה האמריקנית על פעילות גופנית מדווח כי אנשים מעל 50 יכול להאט או אפילו להפוך את ההשפעות הביומכניות והורמונליות של ההזדקנות על ידי עבודה עד ושמירה על חוזק לב וכלי דם גבוהה כוח אימון כוח תָכְנִית. דיאטה יכולה גם למלא תפקיד חשוב בהאטת תהליך ההזדקנות. מחקר שפורסם ב- Lancet Oncology מצא כי תזונה עשירה במזון צמחי שלם ושומן נמוך גרמה לשינויים חיוביים ביותר מ -500 גנים.

תיזהר עבור חסרונות תזונתיים

פגע בחדר משקל

להפחית את הסיכון למחלות

הפעל את השעון