דברים שיכולים להתייבש בתוך התייבשות

התייבשות הוצגה לראשונה בשנת 1795 בצרפת כמכשיר לייבוש פירות וירקות. מה יצרנים לציין כמו השימוש של התייבשות עבר כברת דרך ארוכה מאז. בעוד פירות וירקות הם בהחלט מועמדים קיימא להתייבשות, המייבש שלך יכול לייבש מגוון של מזונות אחרים ואפילו כמה פריטים שאינם מזון גם כן.

פירות וירקות

פיק פירות וירקות כאשר בשלים להתייבש על הטריים ביותר שלהם לטעם הטוב ביותר ולשמור על החומרים המזינים ביותר. בעוד טרי הוא בדרך כלל הטוב ביותר, פירות וירקות שאינם מתאימים שימורים כגון פירות בשלים או פירות או ירקות חבולים מקובלים גם להתייבשות. ייבוש פירות וירקות בטמפרטורה בין 130 ל 140 מעלות פרנהייט שומר על האוכל בטמפרטורה נמוכה מספיק כדי להפחית את אובדן ויטמינים רגישים לחום A ו- C. ירקות ופירות מיובשים מספיק כאשר הם חדים ואין להם כיסים של לַחוּת.

בשר ודגים

כאשר מיובש בשר לחתוך לינקים קטנטנים של בשר כגון סטייק עגול או אגף מאז שומן הולך מהר מעופש. מבושל יבש בשר מבושל כדי לשחזר מאוחר יותר ולהשתמש תבשילים או מנות פסטה. בשר מבושל מקלקל בתוך כשלושה שבועות כאשר מאוחסן בטמפרטורת החדר, לשמור אותו במקרר או במקפיא לאחסון פעמים של עד שישה חודשים. דגים רזים יבשים עבור jerky, איכות של דגים rehydrated אינו מעורר תיאבון ולכן לא מומלץ. בשרים יבשים ודגים על טמפרטורת הטמפרטורה הגבוהה ביותר של המייבש. מאחר שבשר ודגים אינם מכילים ויטמינים רגישים לחום, התייבשות אינה משפיעה על הערך התזונתי שלהם באופן דרסטי כפי שהיא עושה בעת ייבוש פירות וירקות. הטמפרטורות מיובש גבוה גם לעזור להרוג את החיידקים ואת מיקרואורגניזמים מזיקים שלפעמים מזהמים בשר ודגים. דגים מיובשים ובשר קשה, אבל לא יבש את זה עד כדי כך שהוא הופך שביר.

פרחים וצמחים

פרחים יבשים, עשבי תיבול וצמחים אחרים לשימוש במזון או לשימוש ב potpourri או במלאכות, כולל סידורי פרחים, corsages או כמו טובות צד. קציר עשבי תיבול וצמחים כאשר הם טריים לפני שהם מתחילים לפתוח. שמנים ארומטיים בצמחים הם רגישים לחום כדי לשמור על החום לטמפרטורות בין 90 ל 100 מעלות צלזיוס כאשר מתייבש. צמחים יבש במהירות בתוך כשעה עד שעתיים. כאשר ייבוש פרחים עם עלי כותרת או עלים, שימוש יבוש deshydrator משמר את צבע ומבנה של הפרח טוב יותר שכן הוא סופג לחות במהירות מקצר את תהליך הייבוש.

הצעות אחרות

מגישים פירות ומציפים אותו על מגש לחמניות פרי – לפעמים מסופק עם dehydrator – כדי להפוך עור פרי. מייבשים רוטב עגבניות וממזגים אותו לתוך אבקה, מוסיפים מים לאבקה כדי להחזיר אותה לרוטב עגבניות, משתמשים בפחות מים כדי להפוך אותו לרסק עגבניות או יותר מים כדי להפוך אותו למרק עגבניות או מיץ. מייבשים את הבצק בצורת קישוטי או קישוטים אחרים: מקררים את הבצק לפני הציור ומייבש את הבצק שוב לאחר הציור לייבוש הצבע.