את הצטננות & ירידה במשקל

הצטננות יכולה להוביל לאובדן משקל קל בגלל אובדן תיאבון. מצד שני, סוג מסוים של וירוס קר עלול להוביל לעלייה במשקל. יותר מ -200 וירוסים שונים ידועים לגרום לתסמינים של הצטננות.

זיהוי

תסמינים קרים כוללים הצטברות ריר באף, קושי לנשום דרך האף, נפיחות של הסינוסים שלך, התעטשות, כאב גרון, שיעול או כאב ראש, על פי המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות. רוב הצטננות מתרחשת במהלך הסתיו או בחורף. סביר יותר שתצטרכו להצטנן אם אתם נוגעים במשטח בעל חיידקים קרים עליו ואז נוגעים בעיניים או באף שלכם, או אם אתם שואפים טיפות ריר מלא חיידקים קרים מן האוויר.

מניעה / פתרון

אתה יכול להקל על הסימפטומים הצטננות משותפת על ידי מנוחה, שתיית הרבה נוזלים, מגרגר עם מים מלוחים חמים, באמצעות ג ‘ל נפט עבור האף גלם לוקח אספירין או acetaminophen על כאבי ראש או חום. כדי למנוע הצטננות, לשמור על הידיים שלך מן העיניים והאף. הימנע להיות קרוב לאנשים שיש להם קר. שטפו את הידיים לעיתים קרובות ומשטחים ביתיים נקיים עם חיטוי הורג וירוסים.

ירידה במשקל

אובדן תיאבון יכול להתרחש כאשר יש לך הצטננות, אשר יכול להוביל לירידה במשקל קל. סימפטום זה נגרם על ידי שחרור של ציטוקינים מן התאים הלבנים כי להדוף זיהום. ציטוקינים הם חומרים כימיים המסתובבים בדם למוח וגורמים לחום ועייפות, בנוסף לאובדן תיאבון.

עלייה במשקל

ילדים שעברו זן ספציפי של נגיף הצטננות שכיח בשם Adenovirus 36, או AD36, עלולים להיות שמנים יותר משאר הילדים, כך עולה ממחקר שפורסם בשנת 2010 על ידי צ’רלס גברט ועמיתיו בכתב העת Pediatrics. מתוך 124 ילדים למדו, 54% היו שמנים. מבין 19 הילדים שנבדקו חיוביות עבור נוגדנים AD36, 15 היו שמנים. עם זאת, מחקר זה אינו מוכיח כי AD36 גורם להשמנה. במקום זאת, זה יכול להציע כי ילדים שמנים יותר רגישים AD36.

תֵאוֹרִיָה

נגיף ה- AD36 עלול לגרום לשינויים בתאים בגוף שיובילו לעלייה במשקל, לדברי MSNBC. זה יכול לתפעל מבשרי תא שומן לשחרור תאי שומן יותר או להיות מסוגל לשנות את תאי השומן עצמם, כך שהם שומרים יותר שומן.