את הסיכונים הבריאותיים של תפוחי אדמה

תפוחי אדמה – נהנה מחית, מטוגן צרפתי, אפוי או צ ‘יפס פריך – הם אחד המאכלים הפופולריים ביותר של אמריקה. למרות שזה מובן כי צ ‘יפס ושבבי תפוחי אדמה הם לא מזונות בריאים, קשה יותר להבין כי תפוח אדמה אפוי או מבושל – טבעי, מזון שלם – לא יכול להיות בחירה טובה, או. הם יכולים להציב כמה סיכונים בריאותיים.

בעוד תפוחי אדמה יכולים לספק תזונה מוצקה, בעיות יכולות להתעורר בגלל השפעתן על רמת הסוכר בדם. תפוחי אדמה גורמים לעליה ברמת הסוכר בדם בהשוואה לסוכר הטבלה, על פי מרכז סוכרת ג’וזלין. תפוח אדמה אפוי גדול אכול עם העור על יש 278 קלוריות, 63 גרם של פחמימות, 7 גרם של סיבים, 7 גרם של חלבון כמות עקבות של שומן. תפוח אדמה הוא מקור טוב של ויטמין C, ויטמין B-6, ניאצין, חומצה פולית, מגנזיום, מנגן ואשלגן, ומקור טוב של סיבים כאשר אתם אוכלים את העור.

אינדקס גליקמי הוא מדד לאופן שבו מזון מסוים משפיע על רמת הסוכר בדם בהשוואה לגלוקוז טהור. תפוחי אדמה יש אינדקס גליקמי גבוה, כלומר הם גורמים לעלייה חדה, מהירה של הסוכר בדם, אשר בתורו גורם לבלב לשחרר כמות גדולה של אינסולין כדי להסיר את עודף הסוכר מן הדם. עם הזמן, הדרישות כי מזונות גליקמי גבוה לעשות על תאים לייצר אינסולין לובש אותם ומוביל התנגדות אינסולין. עמידות לאינסולין קשורה ללחץ דם גבוה, רמות טריגליצרידים גבוהות, עלייה במשקל, מחלות לב, סוכרת מסוג 2 ואולי לסוגים מסוימים של סרטן, על פי בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד.

תפוחי אדמה קשורים להתפתחות סוכרת מסוג 2, מחלה כרונית שהגיעה לרמות מגיפה בארה”ב. היא יכולה לגרום לעיוורון, לאי ספיקת כליות, למחלות לב ולקטיעה. מחקר שנערך על ידי וולטר ווילט, ג’ואן מנסון וסימין ליו דיווחו בגיליון יולי 2002 של “The American Journal of Clinical Nutrition” על ראיות לכך שתפוחי אדמה, מבושלים או מטוגנים בצרפתית, היו אחד מארבעת המאכלים הקשורים באופן משמעותי לסיכון מוגבר של סכרת סוג 2. שאר המאכלים היו אורז לבן, לחם לבן ומשקאות קלים מתוקים.

החלף תפוחי אדמה עם מזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך יותר. במקום לאכול תפוח אדמה אפוי ללוות את הארוחה שלך, יש דגנים מלאים כמו אורז חום, בורגול או שעורה פנינה. החלף פירה עם כרובית טהורה. אם אתה משתוקק צ ‘יפס צ’ יפס פריך, יש חמוצים או לחתוך את הירקות עם לטבול דל שומן או סלסה במקומם. במקום צ ‘יפס מהיר מזון, יש סלט צד.

תזונת תפוחי אדמה

אינדקס הגליקמי

סיכון מוגבר לסוכרת

חלופות