את ההשפעה של thermoregulation בספורטאים צעירים

מאז ספורטאים צעירים רבים בפועל ולשחק ספורט כל השנה בתנאי מזג אוויר קיצוניים, היכולת שלהם לשלוט בטמפרטורת הגוף שלהם – שנקרא thermoregulation – הוא קריטי כדי למנוע מחלת חום או היפותרמיה. בעוד שמדענים סברו באופן מסורתי שילדים רגישים יותר לשבץ חום והיפותרמיה, השוואות ישירות של ילדים ומבוגרים המתעמלים באותה עוצמת פעילות גופנית אינם מאשרים זאת. עם זאת, לילדים יש שיעורי זיעה נמוכים יותר, שטח גוף גבוה יחסית, זרימת דם גבוהה יותר בעור ואולי ויסות חום מופחת עם התייבשות קלה, מה שעלול להשפיע על התגובה התרמית שלהם להתאמן במזג אוויר קיצוני.

ההבדל הדרסטי ביותר בין ילדים למבוגרים במונחים של thermoregulation היא שילדים מזיעים פחות מאשר מבוגרים. מחקר מ -1960 שפורסם בכתב העת “בעיות מהותיות בפיזיולוגיה אקלימית” הראה כי בחורים צעירים יש כמחצית משיעור הזיעה של גברים מבוגרים במהלך מנוחה, ומאוחר יותר מחקרים בתרגילים נמוכים ועצימות גבוהה מאשרים את ההבדל. מאז אידוי הזיעה הוא מנגנון הקירור העיקרי של הגוף במהלך פעילות גופנית, המדענים שיערו במקור כי שיעורי הזיעה הנמוכים אצל ילדים יפחיתו את סובלנות החום. עם זאת, מאז טיפות זיעה של אתלט צעיר הם קטנים יותר מפוזרים יותר על פני העור, הם למעשה עלול להזיע ביעילות רבה יותר, על פי מחקר 2004 שפורסם בכתב העת “ניסוי פיזיולוגיה.

בהשוואה למבוגרים, לספורטאים צעירים יש שטח גוף גדול יותר ביחס למסה הכוללת שלהם, כלומר יש להם יותר שטח פני העור לחום הגוף לברוח והם נוטים פחות לחום המחלה. עם זאת, הבדל זה פוחת בערך בגיל ההתבגרות וגם אינו מסביר את הרכב הגוף או רמות כושר. בנוסף, מחקר לא מראה באופן קבוע פיזור חום משופרת אצל ספורטאים צעירים עם שטח גבוה יחסית משטח הגוף. זה שטח שטח הגוף גבוה יחס המונית עלול לשים את הילדים בסיכון גבוה יותר עבור היפותרמיה, אבל מחקר נוסף על ילדים פעילות גופנית בסביבות קרות יש צורך לאשר זאת.

לספורטאים צעירים יש יותר זרימת דם בעור במהלך פעילות גופנית מאשר מבוגרים. בנוסף, כלי הדם על העור של אנשים צעירים להתרחב, או להגדיל את גודל, יותר מאשר מבוגרים. לכן, כמות גדולה יותר של זרימת הדם לעור במהלך פעילות גופנית מרמז כי יותר חום ניתן להסיר באמצעות הסעה. הסעה, במונחים של thermoregulation האדם, כרוך בהחלפת חום הגוף מן העור עם מולקולות אוויר עובר על העור. זרימת הדם מהירה יותר על פני העור מוביל חילופי מהיר יותר של מולקולות, ולכן איבוד חום מהיר יותר.

מאז לספורטאים צעירים יש שיעור זיעה נמוך יותר מאשר מבוגרים, אתה עשוי לחשוב שהם פחות רגישים לתפקוד לקוי של התפקוד. עם זאת, מחקר שנערך ב -1977 ב “Journal of Applied Physiology” לא הראה כל הבדל בירידה במשקל המים, שיעור אובדן המים, ונפח הפלסמה בדם בין נשים בגיל מבוגר לבין נשים צעירות. עם זאת, מחקר שנערך בשנת 1980 ב “Journal of Applied Physiology” הראה כי טמפרטורת הגוף הליבה של אדם צעיר עולה במהירות רבה יותר ברמה מסוימת של התייבשות מאשר של מבוגר. זה מצביע על כך אפילו רמות קטנות של התייבשות יכול לפגוע ביכולתו של אתלט צעיר לווסת את טמפרטורת הגוף שלו במהלך התרגיל.

שער זיעה

שטח שטח הגוף ליחידת המסה

זרימת דם במהלך פעילות גופנית

התייבשות