אילו סוגים של חלב יש ביותר igf-1?

הורמון גדילה רקומביננטי, או rBGH, הוא הורמון סינתטי הנפוץ בדרך כלל לפרות בתעשיית החלב המסחרי כדי להגדיל את ייצור החלב. לפעמים המכונה סומטוטרופין שור, או rBST, rBGH עורר מחלוקת ושאלות לגבי בטיחות שתיית חלב מפרות מטופלים עם ההורמון הזה. חשש אחד הוא השפעתו על גורם הגדילה של אינסולין 1 – הורמון שנמצא בדרך כלל בגוף.

רמות IGF-1 בחלב

רמות IGF-1 בחלב המסחרי לא נבדקו בשנים האחרונות. עם זאת, העיתון הבינלאומי של שירותי הבריאות פרסם מאמר ב -1996, אשר קבע כי רמות IGF-1 גבוהות משמעותית בחלב מפרות המטופלות ב- rBGH. משמעות הדבר היא כי רוב חלב מעובד מסורתי בארה”ב יכיל IGF-1 מוגבה. יש אנשים השאלה האם הגוף שלך יכול לעכל IGF-1 דרך מערכת העיכול. עם זאת, נתונים בבעלי חיים מצביעים על כך ש- IGF-1 אכן נספג דרך המעיים והוא פעיל ביולוגית, על פי העיתון.

IGF-1 ובריאות

IGF-1 הוא הורמון המקדם חלוקת תאים וצמיחה. ככל שאתה גיל, רמות שלה ירידה. בעוד IGF-1 הוא הכרחי לצמיחה בילדים ובני נוער, זה לא יכול להיות טוב יש רמות גבוהות ככל שאתה גיל. נתונים קליניים מצביעים על כך שבמבוגרים, רמות IGF-1 גבוהות יותר קשורות לסיכון מוגבר לסרטן, על פי ועדת הרופאים לרפואה אחראית. בנוסף, כתב העת Aging Cell דיווח בגיליון אוגוסט 2014 כי רמות IGF-1 נמוכות יותר קשורות לתוחלת חיים מוגברת.

חלב מעלה את IGF-1

התזונה משפיעה על רמת ה- IGF-1 בדם, על פי ה- PCRM. דיאטה גבוהה קלוריות או חלבון מן החי מגביר את רמות IGF-1. חלב נראה להעלות IGF-1 גם כן. PCRM מסביר כי ראיות מן הנתונים הקליניים מצאו כי שתיית שלוש כוסות של 8 אונקיות חלב במשך 12 שבועות גורם לעלייה של 10 אחוזים ברמות IGF-1. החשש הוא שאם חלב יעלה רמות IGF-1, אז זה עלול להוביל לסיכון מוגבר לסרטן.

בחירת מוצרי חלב

יש צורך במחקרים נוספים כדי לקבוע אם שתיית חלב עם תוכן IGF-1 גבוה יותר מזיקה לבריאות האדם. בינתיים, אם אתה מודאג מהחשיפה שלך ל- IGF-1, בחר מותגים שמייצרים את מוצרי החלב שלהם – יוגורט, גלידה וגבינה – ומקבלים את החלב שלהם מחוואים שאינם מטפלים בפרות שלהם עם rBGH. בדוק את המוצר עבור תווית שאומרת “rBGH חינם” או “rBST חינם”. מזונות המסומנים אורגני מוסמך תמיד rBGH חינם.