איזה סוג סוכר נמצא במקל סוכר?

קנה סוכר הוא המקור החקלאי העיקרי של סוכר ברחבי העולם. גבעול של צמח קנה סוכר מכיל ריכוז גבוה של סוכרוז, אשר מזוקק למוצרי סוכר שונים. ייצור הסוכר העולמי נאמד בכמעט 350 מיליארד ליש”ט בשנים 2008-2008, על פי המרכז המצרי למחקרים על יבוא ויצוא.

מפעל קנה הסוכר, Schncharum officinarum, הוא מגוון של דשא גבוה שגדל בסביבות טרופיות ברחבי העולם. עלים של הצמח לספוג אנרגיה מהשמש לייצר סוכרוז מפחמן דו חמצני ומים. גבעול הצמח נקצר ומעובד לבודד ולטהר את הסוכר. סוכר קנים עיבוד התשואות כמה מוצרים סוכרוז, כולל סוכר חום לבן וגרגרי, סוכרוז נוזלי, סוכר היפוך סוכר ומולסה. ההבדלים העיקריים במוצרים אלה הם ברמה של זיהומים והאם סוכרוז הוא בצורת נוזלי או גבישי.

גם אם אין לך שן מתוקה, סוכרוז הוא כנראה מרכיב משמעותי של הדיאטה שלך. מוצרי חלב, דגני בוקר, מאפים ומזונות מעובדים רבים אחרים מכילים תוספת סוכר, הרבה מזה כמו סוכרוז. בממוצע, האמריקאים צורכים חצי כוס סוכר מדי יום, על פי סקר התזונה הלאומי NHANES 2007-2008. זה משווה כ 385 קלוריות מהסוכר בתזונה בכל יום.

סוכרוז הוא disaccharide, כלומר זה מורכב משני מולקולות סוכר קשורה יחד. גלוקוז פרוקטוז הם סוכרים פשוטים המרכיבים סוכרוז. התפלגות סוכרוז לתוך סוכרים המרכיבים שלה מתחיל בבטן, דרך הפעולה של חומצת הקיבה. רוב העיכול של סוכרוז, לעומת זאת, מתרחשת במעי הדק שלך. התאים שם מייצרים את sucrase האנזים, אשר שובר את הקשר הכימי בין גלוקוז ופרוקטוז. ברגע זה הקשר נשבר, פרוקטוז חינם מולקולות גלוקוז נספגים לתוך זרם הדם שלך.

הגוף שלך metabolizes את גלוקוז ופרוקטוז מ סוכרת סוכר הנגזרות סוכרוז אחרת. התאים שלך משתמשים בגלוקוז כדלק העיקרי לייצור אנרגיה. שני תהליכים סלולריים שונים מייצרים אנרגיה גלוקוז. מטבוליזם גלוקוז אירובי דורש חמצן הוא המנגנון היעיל ביותר לגוף שלך כדי לייצר אנרגיה. מטבוליזם גלוקוז אנאירובית מתרחשת ללא חמצן, אך מייצרת פחות אנרגיה מאשר מטבוליזם אירובי. גלוקוז לא נדרש מיד לייצור אנרגיה מאוחסן בכבד ובשרירים או מומרים לשומן. הגוף שלך לא יכול להשתמש ישירות בפרוקטוז. הכבד שלך חייב קודם להמיר אותו לתוך פרוקטוז ביניים metabolic-1-פוספט, אשר נכנס לתהליך כימי לייצור אנרגיה, במידת הצורך. אם צרכי האנרגיה של הגוף שלך נפגשו, פרוקטוז 1-פוספט מנותב לייצור שומן.

קציר סוכר מקנה סוכר

סוכרוז במזון

סוכרוז עיכול

מטבוליזם סוכרוז