איבוד משקל וירידה במשקל אצל מבוגרים

Strattera היא תרופה המשפיעה על העצבים וכימיקלים במוח הקשורים היפרקטיביות ודחף שליטה. הוא אושר לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, או הפרעת קשב וריכוז, אצל ילדים ומבוגרים. שלא כמו תרופות ADHD אחרות, Strattera אינו מעורר ולא מייצר בדרך כלל ירידה במשקל אצל מבוגרים. אם יש לך שאלות ספציפיות או חששות לגבי ירידה במשקל שלך או את הדרך Strattera משפיע עליך, פנה לרופא.

תרופות ADHD

תרופות מעוררות משמשות בדרך כלל לטיפול ב- ADHD אצל ילדים ומבוגרים כאחד. אחת מתופעות הלוואי הנפוצות ביותר של תרופות אלו היא ירידה במשקל. בגלל זה, רופאים מסוימים עשויים לרשום את התרופות האלה כמו ירידה במשקל סיוע גם כאשר המטופל אין ADHD, בפועל המכונה מרשם מחוץ תווית. מאז Strattera היא לא תרופה ממריצה, זה לא לייצר את תופעות הלוואי זהה לעשות תרופות ADHD אחרים והוא לא prescribed כמו ירידה במשקל סיוע.

תופעות לוואי

בניסויים קליניים, תופעות הלוואי השכיחות ביותר של סטראטרה במבוגרים היו עצירות, בחילות, יובש בפה, עייפות, נדודי שינה, חוסר תפקוד זיקפה, סומק חם, בעיות במתן שתן וכאב במהלך המחזור החודשי. איבוד תיאבון התרחש גם אצל אנשים מסוימים, אך לא גרם לירידה במשקל. למרות נדירים, תופעות לוואי חמורות עלולה להתרחש גם. אלה כוללים הרגשת חולשה, קוצר נשימה, כאבים בחזה, פעימות לב מהירות או לא אחידות, כאב בקיבה העליונה, גירוד, שתן כהה, הצהבה של העור או העיניים, קהות, תחושה מתקתקת, כאב צורב, שרפרפים בצבע חרס או עליה בלחץ הדם. בנוסף, סטראטרה עלולה גם לגרום למחשבות או להתנהגות חריגה, הזיות, תוקפנות ועשויים להגביר את הסיכון למחשבות אובדניות אצל ילדים, מתבגרים או צעירים. אם כל אלה תופעות לוואי חמורות להתרחש, להתקשר 911 או לחפש טיפול רפואי מיידי.

שיקולים

בשל הבדלים בגורמים ביולוגיים, תרופות משפיעות על כולם בצורה שונה במקצת. למרות ירידה במשקל היא לא תופעת לוואי טיפוסית של Strattera, זה לא אומר כי תופעת לוואי זה לא קורה. אתה עלול למצוא את עצמך לאבד משקל לאחר תחילת התרופה, במיוחד אם התרופה גורמת בחילה או אובדן תיאבון שגורם לך לאכול פחות ממה שאתה עושה בדרך כלל. אם אתם חווים ירידה במשקל בעת שימוש בתרופה זו מודאגים, פנה לרופא.

ירידה במשקל

Strattera לא צפוי להיות יעיל כמו ירידה במשקל סיוע, אבל דברים רבים אחרים עשויים לעזור לך לרדת במשקל. אתה תאבד משקל בכל פעם שאתם צורכים פחות קלוריות מאשר לשרוף. אתה יכול ליצור את הגירעון הקלורי על ידי הקטנת כמות הקלוריות שאתה צורכת על ידי דיאטה או להגדיל את כמות הקלוריות שאתה לשרוף באמצעות פעילות גופנית. אם דיאטה או פעילות גופנית אינו אפשרי עבורך מסיבה כלשהי, תרופות מרשם ירידה במשקל או התערבויות רפואיות אחרות עשוי גם להוכיח שימושי. תמיד לעבוד עם הרופא שלך כדי לקבוע את הטוב ביותר במשקל תוכנית בשבילך.